Monaco, Vainqueur defterini kapatmadı

Sağlık kontrolünden geçemediği gerekçesiyle Monaco'ya olan transferi suya düşen William Vainqueur hakkında Fransız temsilcisinin Teknik Direktörü Thierry Henry açıklamalarda bulundu.
12 Ocak 2019 14:36- Son Güncelleme - 12 Ocak 2019 14:36
Google news abonelik
Monaco, Vainqueur defterini kapatmadı

Sağlık kontrolünden geçemediği gerekçesiyle Monaco'ya olan transferi suya düşen William Vainqueur hakkında Fransız temsilcisinin Teknik Direktörü  Thierry Henry açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısında yöneltilen bir soru üzerine düşüncelerini aktaran Henry, "Üzüntü verici bir durum yaşıyoruz. Çünkü orta sahanın ortası için Vainqueur'ü düşünüyorduk. O'nun oyun tarzı ve kariyeri bize çok uygun " dedi.

Henry’nin bu açıklamalarının ardından Fransızların ünlü gazetesi L’equipe’ten de dikkat çekecek bir iddia ortaya atıldı. “William Vainqueur’ün Monaco’ya gelmesi hala mümkün mü?” başlıklı olarak verilen haberde, Vainqueur ile Marsilya’da beraber çalışan ve şu an Thierry Henry’nin yardımcılığını yapan Franck Passi’nin Fransız futbolcunun tecrübesiyle takıma liderlik yapabileceğini düşündüğü belirtildi. Takımın Vainqueur gibi bir lidere ihtiyacı olduğu belirtilirken, Sportif Direktör Michael Emenalo’nun benzer görüşe sahip olduğu ve Vainqueur’ün sakatlığının da kısa süre sonra geçeceğine vurgu yapıldı. Ayrıca Vainqueur'ün de Monaco'da oynamayı çok istediği belirtilirken bugün Başkan Vadim Vasilyev ile bir araya geleceği ifade edildi.

 AJANSSPOR / DIŞ HABERLER