Morutan ve Cicaldau'nun Menajerinden Galatasaray ve Fatih Terim Açıklaması

30.09.2022 - 14:22 | Son Güncellenme: 30.09.2022 - 14:34

Olimpiu Morutan ve Alexandru Cicaldau'nun menajeri Giovanni Becali, sözüne itimat eden Fatih Terim'in Galatasaray tarafından görevden alındığını açıkladı.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk tarafından yeni sezon kadroda düşünülmeyen Olimpiu Morutan ile Alexandru Cicaldau, farklı takımlara kiralandı. Morutan ve Cicaldau'nun menajerliğini üstlenen Giovanni Becali, katıldığı bir televizyon programında iki Rumen futbolcunun transfer süreci hakkında açıklama yaptı. Ayrıca Becali'nin Fatih Terim hakkında söyledikleri dikkat çekti.

5 yıllık anlaşmalarla Galatasaray'ın gelecek planlamasına dahil edilerek kadroya kazandırılan iki futbolcu da beklentilerin altında kalmış ve farklı kulüplere gönderilmişti. Futbolcuların menajeri Becali, Orange Sport kanalına konuk olarak Galatasaray'a yaptığı oyuncu satışından övünç duyguğunu ifade etti.

"Seçim yapacak oldular mı benim oyuncularımı alıyorlar"

Becali, "Avrupa'daki gözlemciler ve sportif direktörler, aynı değerde Hollandalı bir futbolcu ile Rumen bir futbolcu arasında seçim yapmak durumunda kaldıklarında hepsi benim oyuncularımı alırlar. Maalesef benim oyuncularım maddi olarak çok değerli değil" ifadelerini kullandı.

"Sözüme itimat eden Fatih Terim'in kovulduğunu gördüm"

Galatasaray'dan Fatih Terim hakkında konuşan Becali, "Sportif direktörün kendisine ilettiklerine ve benim sözüme itimat eden Fatih Terim'in kovulduğunu gördüm. Onlara sadece iki oyuncuyu 12 milyon Euro'ya satmıştım" açıklamasını yaptı.

İlgini Çekebilir
Juan Mata: Bu formayı saklayacağım!
Habere Git

"Normalde Galatasaray o paralara oyuncu almıyor"

Açıklamalarının devamında Galatasaray'ın transfer politikası karşısındaki başarısını da dile getiren Becali, "Galatasaray, normalde 6-7 milyon Euro'ya oyuncu almıyor. Bir oyuncu alıyor ve ona yıllık maaşını 4 milyon Euro veriyor. Tıpkı Icardi'de olduğu gibi" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler