AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mostafa Mohamed için geliyorlar! 10 milyon euro...

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 19 Kas 2021 - 09:10 / Son Güncelleme : 19 Kas 2021 - 09:13

Galatasaray'ın Mısırlı yıldızı Mostafa Mohamed için talip çıktı. Sezon başında Bordeaux’ya transferi son anda yatan Mohamed'e Çizme'den ilgi var...

Atalanta ilgileniyor

Mostafa Mohamed, Avrupa piyasasında adından söz ettirmeye devam ediyor. Mısırlı futbolcu şimdi de Atalanta ile anılıyor. 

Fenerbahçe ve Marsilya maçlarında izleyecekler

Genç golcüyle yakından ilgilenen İtalyan ekibi, Nef Stadyumu'nda arka arkaya oynanacak Fenerbahçe ve Marsilya maçlarını izlemesi için İstanbul'a bir temsilci gönderecek.

Ara transferde teklif 

Atalanta ayrıca Galatasaray'ın Roma'da Lazio ile oynayacağı karşılaşmayı da yakından takip edecek. İtalyan ekibin, ara transferde sarı-kırmızılı takımın kapısını çalmaya hazırlandığı ifade edildi.

10 milyon euro gelir bekleniyor

Galatasaray, öncelikle satın alma opsiyonlu olarak kiraladığı Mostafa Mohamed'in tapusunu alacak. Yönetim ve teknik heyet arasında yapılan toplantıda bu konu masaya yatırılırken, teknik heyet de iyi bir teklif gelmesi halinde Mısırlı forvetin satılmasına onay verdi.

Zamalek'e 4 milyon dolar ödenecek

31 Aralık'a kadar Zamalek'e yazılı bildirim yapılacak ve Mısır ekibine sözleşmedeki satış bedeli olan 4 milyon dolar ödenecek. Böylece oyuncunun satılmasının önündeki engel kalkmış olacak. Galatasaray'ın Mostafa Mohamed'in bonservisi için 10 milyon euro istediği ve bu rakamdan aşağıya düşmeyi düşünmediği ifade edildi.

Muriel'i satacak

Atalanta elindeki santrforlardan birisini satmayı düşünüyor. 8 gol 5 asistlik performans ortaya koyan Zapata'nın performansından memnun olan İtalyan ekibi, 9 maçta 1 gol atabilen Muriel'i elden çıkaracak. 30 milyon euro piyasa değeri bulunan Kolombiyalı yıldızı satmak isteyen Atalanta, Muriel'in yerini Mohamed ile dolduracak.