AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mostafa Mohamed'e övgü dolu sözler

İlk Yayınlanma : 29 Oca 2021 - 20:15 / Son Güncelleme : 29 Oca 2021 - 20:21

Galatasaray, Mısır'ın Zamalek takımından forvet Mostafa Mohamed'i transfer etti. Afrika futbolunun usta isimlerinden Muhsin Ertuğral, Galatasaray'ın, Zamalek'ten transfer ettiği forvet Mostafa Mohamed, Radyospor'a anlattı. İşte detaylar...

Mostafa Mohamed'e övgü dolu sözler

Yıllarca Afrika ülkelerinde çalışan ve kariyerinin bir bölümü de Mısır'da geçen teknik direktör Muhsin Ertuğral, Galatasaray'ın, Zamalek'ten transfer ettiği forvet Mostafa Mohamed'in ceza sahası içerisinde çok etkili bir futbolcu olduğunu söyledi.

"Adatasyon sorunu yaşamaz"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Ertuğral, "Doğal olarak Mostafa Mohamed'le ilgili beklenti yüksek. Zamalek takımında genelde, disiplinli, arzulu, istekli oyuncular olur. Zamalek büyük bir kulüp. Dolayısıyla baskıya alışık. Galatasaray'da karşılaşabileceği baskılar, ona zor gelmeyecek. Feghouli ve Belhanda gibi Afrika kökenli oyuncuların varlığı da adaptasyon açısından Mohamed'in işini kolaylaştıracak" dedi.

"Son vuruşları harika"

Futbolcunun genel özellikleri hakkında bilgi veren Muhsin Ertuğral, "Mısır'da çok konuşulan bir oyuncu. Gol ortalaması yüksek. Ceza sahası içerisinde isabetli top kullanma ve gol oranı yüksek bir oyuncu... Bu özelliğiyle Avrupa'da çok konuşulan bir oyuncu oldu. Dışarıdan kanatları kullanarak oynayan bir oyuncu değil, ama ceza sahası içerisinde etkili bir oyuncu. Zamanlaması çok iyi. Hava topları, tek vuruşları, son topları çok iyi... Gol atma şansı çok yüksek. Yeteneği açısından başarı yüzdesi yüksek. Galatasaray'da başarılı olacağı kanaatindeyim" şeklinde konuştu.

"Başından beri Galatasaray'ı istedi"

Özgür Sancar'a konuşan Mısırlı gazeteci Ahmet Kiro ise, "Mohamed çok güçlü bir oyuncu. Mısır'ın son dönemdeki en iyi oyuncularından bir tanesi. Başından bu yana Galatasaray'a gitmek istedi.. Ona Saint-Étienne de talip oldu; ama o Galatasaray'ı istiyordu. Galatasaray büyük bir takım. Başında da çok büyük bir teknik direktör var. Fatih Terim hep iyi oyuncularla, iyi forvetlerle çalıştı. Bence yine iyi bir forvete sahip oldu. Mostafa Mohamed, Galatasaray'da başarılı olacak. Galatasaray bir buçuk yıllık kiralık anlaşma yaptı; ama satın alma opsiyonu da Galatasaray'da" dedi.

Genç futbolcunun Türkçe öğreneceğini düşünen gazeteci, "Mohamed öğrenmeye çok açık bir insan... Kısa sürede Türkçe de öğreneceğini düşünüyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.