AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Mostafa Mohamed'ten Fatih Terim, Torrent ve Fenerbahçe Açıklaması

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 14 May 2022 - 13:42 / Son Güncelleme : 14 May 2022 - 18:41

Galatasaray'da Mostafa Mohamed, Fatih Terim, Domenec Torrent ve Fenerbahçe hakkında açıklama yaptı, Trabzonspor'un şampiyonluğu hak ettiğini söyledi.

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon şampiyonluk hedefinin altında kalan Galatasaray'ın forveti Mostafa Mohamed, Fotomaç'a konuştu. Mostafa Mohamed, Fatih Terim ve Domenec Torrent hakkında değerlendirmede bulunurken, Fenerbahçe derbileri ve Trabzonspor'un şampiyonluğunu yorumladı. Mısırlı, Fenerbahçe hakkında bir itirafta bulundu.

"Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiler"

Şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor'u kutlayan Mostafa Mohamed, şunları söyledi: "Süper Lig şampiyonu Trabzonspor şampiyonluğu sonuna kadar hak etti. İçerde ve dışarda kaybetmedi. İyi futbol oynadılar. Şampiyonluğu çok net hak ettiklerini söyleyebilirim. Onları kutluyorum. Bizim maçlarımızda da gerçekten iyi oynadılar."

"Fenerbahçe derbisindeki golün önemini o an anlayamadım"

Mostafa Mohamed, Fenerbahçe derbisi için şöyle konuştu: "Kadıköy'de Fenerbahçe derbisinde attığım golün önemini o an anlayamadım. Golü atana kadar önemini gerçekten hissetmedim. Ne kadar kıymetli gol olduğumu attıktan sonra anladım. Seyircisiz maçta hiç anlam verememiştim. Ama şimdi anlatırken bile o heyecanı adeta yeniden yaşıyor gibiyim."

"Torrent çok iyi bir hoca"

Mohamed, Torrent için ise "Torrent çok iyi bir hoca, geleli kısa süre oldu. Bu gibi durumlarda yeni gelen teknik adamlara uzun vadede bakılmalı. Kendisini ispat etmek için çalışıyor. Önce teknik adam sonra başkanlık süreci bizi etkilemedi. Profesyonel futbolcuyuz, işimizi yapmak zorundayız. Bunların bize etki etmediğini rahatlıkla söyleyebilirim." dedi.

"Fenerbahçe'nin gündemindeydim"

Başarılı forvet, Galatasaray'a gelmeden önce Fenerbahçe ile görüştüğünü söyledi. Mohamed, şu açıklamayı yaptı: "Galatasaray'a gelmeden önce Fenerbahçe'nin gündemindeydim. 8 ay önce kadar Fenerbahçe Sportif Direktörü Belözoğlu beni aramıştı."

"Belözoğlu ile Galatasaray'a geldikten sonra hiç görüşmedim"

"O zaman Zamalek beni bırakmak istemedi. Afrika Kupası da vardı. Gelişme de olmadı. Emre Belözoğlu ile Galatasaray'a geldikten sonra hiç görüşmedim."

"Terim ile uzun yıllar devam etmek isterdim"

Fatih Terim hakkında konuşan Mısırlı, "Fatih Terim benim için gerçek bir efsane ve imparator. Ondan çok şey öğrendim, aramız da çok iyiydi. Ayrılmasına çok üzüldüm. Onunla uzun yıllar devam etmek isterdim. Kısmet olmadı" ifadelerini kullandı.