Mourinho: "Tüm zamanların en iyi oyuncusu Ronaldo Nazario"

13 Ekim 2019 11:59- Son Güncelleme - 13 Ekim 2019 09:00
Google news abonelik
Mourinho: "Tüm zamanların en iyi oyuncusu Ronaldo Nazario"

Portekizli teknik direktör, Brezilya'nın eski golcüsü Ronaldo'nun şimdiye kadar gördüğü en iyi futbolcu olduğunu düşünüyor.

Jose Mourinho'ya göre Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo, tüm zamanların en iyileri arasında en üst sıralarda yer almıyor. Mourinho'ya göre Brezilya'nın efsanevi forveti Ronaldo, futbol tarihinin en iyi oyuncusu.

Kariyerinde Manchester United, Chelsea, Real Madrid ve Inter gibi Avrupa'nın dev kulüpleri bulunan Portekizli teknik direktör, birçok yıldız oyuncuyla da çalışma fırsatı buldu. Bununla birlikte onun üzerinde en fazla iz bırakan oyuncusu ise kariyerinin başlarında tanıştığı Ronaldo oldu.

Bobby Robson'ın tercümanı olarak çalıştığı Barcelona'da Ronaldo'yla bir sezon çalışma fırsatı bulan Mourinho, onun futbol tarihinin en büyük futbolcusu olduğunu düşünüyor.

LiveScore' a açıklamalarda bulunan Mourinho, "Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi'nin daha uzun kariyerleri oldu. 15 yıl boyunca her gün zirvede kaldılar. Buna karşın yetenek ve ustalıktan bahsediyorsak, hiç kimse "El Fenomeno" Ronaldo'yu geçemez" ifadelerini kullandı.

"Robson ile birlikte Barcelona'dayken, onun görebileceğim en iyi oyuncu olduğunu anlamıştım," diyen Portekizli teknik direktör, "Geçirdiği sakatlıklar, daha da inanılmaz olabilecek kariyerini bitirdi, ancak 19 yaşındaki bir çocuğun yaptıkları gerçekten inanılmaz bir şeydi" şeklinde konuştu. (Goal)

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 1