Mourinho'dan Messi sözleri: 'Süpermenler, süper oyuncular da...'

RT kanalı yorumcusu Jose Mourinho, İzlanda karşısında penaltı kaçıran Lionel Messi hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.
17 Haziran 2018 00:53- Son Güncelleme - 16 Haziran 2018 21:53
Google news abonelik
Mourinho'dan Messi sözleri: 'Süpermenler, süper oyuncular da...'

2018 Dünya Kupası’nı Rusya’nın RT kanalı için yorumlayan Jose Mourinho, Lionel Messi için flaş yorumlarda bulundu.

1-1 sona eren Arjantin – İzlanda maçı sonrası konuşan Portekizli teknik adam, kaçan penaltının Messi’yi etkilediğini söyledi.

Mourinho'dan İzlanda için tek kelimelik yorum!

Maçın sonucunun adil olduğunu savunan Mourinho, “İzlanda’nın limitlerinde oynadığını düşünüyorum. Eğer bir takım limitlerinde oynuyorsa onlardan daha fazlasını bekleyemezsiniz. Eğer onları tek kelimeyle özetleyecek olursam bu, kompakt olurdu. 69. dakikada aklımda bir görüntü var. 9 kişi ve bir kaleci ceza sahası içinde. 87’de 10 kişi artı kaleci yine aynı şekilde. Kimse onları suçlayamaz. Messi için adam adama oynamadılar. Sadece kompaktlardı. Alanı daralttılar. Tek pozisyonları vardı ve attılar” ifadelerini kullandı.

Messi için süpermen örneği!

Messi’nin kaçırdığı penaltıyla ilgili de konuşan Mourinho, “Eğer Dünya Kupası’nda, üstelik takımınızın gole ihtiyacı olduğu anda, bir penaltı kaçırdıysanız bu sizi etkiler. Bir savunmacıya karşı, iki savunmacıya karşı, üç savunmacıya karşı bir şeyler denedi. Birkaç şut atmasına rağmen işler onun için zordu. Süpermenler, süper oyuncular da sonuçta insan. Onların da duyguları var. Penaltının onu etkilediğini düşünüyorum” dedi.

AJANSSPOR