Muhammed Ali’nin Torunu İlk Amatör Boks Sözleşmesini İmzaladı

Feride Kara
15.09.2022 - 00:23 | Son Güncellenme: 15.09.2022 - 00:32

Boks'un efsane isimlerinden Muhammed Ali’nin torunu Biaggio Ali Walsh Professional Fighters League ile ilk amatör sözleşmesini imzaladı ve açıklamalarda bulundu.

Muhammed Ali’nin Torunu İlk Amatör Boks Sözleşmesini İmzaladı

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Muhammed Ali’nin 24 yaşındaki torunu Biaggio Ali Walsh yeni yaptığı açıklama ile futboldan boksa yöneldiğini açıkladı. Professional Fighters League ile ilk amatör sözleşmesini imzalayan Walsh ailesinin dövüş sporlarındaki yolunu izlediğini söyledi.

 

Tek hedefim şampiyon olmak

Las Vegas’taki Nevada Üniversitesi’ne transfer olmadan önce Berkley’deki California Üniversitesi’nde forma giyen Ali Walsh potensiyel olarak Ulusal Futbol Ligi’nde (NFL) profesyonel olma yolundaydı. Fakat bunun yerine boksa yönelen Walsh, neden futboldan vazgeçerek boksa yöneldiğini ESPN’e şu sözlerle açıkladı: ‘’Yaşamam gereken, büyükbabamın başlattığı ben ve kardeşimin ise devam ettireceği bir mirasım var. Bu mirası burada, Profesyonel Dövüşçüler Ligi’nde sürdürmeyi tercih ettim. Tek hedefim bir gün PFL Dünya Şampiyonu olabilmek. Profesyonel Dövüşçüler Ligi'ne bana verdikleri destek ve güven için teşekkür etmek istiyorum.’’

 

 

Kardeşi de aynı yolda 

Muhammed Ali’nin izinden giden tek torunu Ali Walsh değil. Walsh’ın 22 yaşındaki küçük kardeşi Nico Walsh da kariyer hedeflerini boksa yöneltmiş durumda. 2021'de profesyonel boksörlüğe adım atan 22 yaşındaki boksör profesyonel kariyerine bağladığından beri 6 galibiyet aldı ve bu galibiyetlerin 5 tanesi nakavtla sonuçlandı. 

İlgini Çekebilir
Nefes kesen maç oy çokluğuyla Ukraynalı boksörün oldu!
Habere Git

Dedem bana hep ilham verdi

Dedesinin ölümünden 6 yıl sonra ESPN için konuşan Ali Walsh, Muhammed Ali’nin hayatına etkisi hakkında şu ifadeleri kullandı: ‘’Büyükbabamın tüm hayatım üzerinde büyük bir etkisi oldu. Küçük bir çocukken onunla restoranlara, sinemaya giderdim, herkes yaptığı işi bırakıp alkışlamaya başlardı. Yaşım ilerledikçe onun kim olduğunu, ne yaptığını ve dünya üzerindeki etkisini anlamaya başladım. Kişi olarak kim olduğu, kendine güveni, zihinsel dayanıklılığı, bana her zaman ilham verdi.'

Ne zaman profesyonel olacak?

24 yaşındaki amatör boksörün ne zaman profesyonelliğe adım atacağı da merak konusu oldu. Ali Walsh 2022 Kasım ayında Professional Fighters League’nin turnuva finallerinde yarışmak için hazır olacak. PFL turnuva finallerinin nerede olacağını ve Walsh’ın rakibini henüz açıklamadı.  Eski UFC şampiyonu Randy Couture tarafından yönetilen eğitim organizasyonu Xtreme Couture MMA’de eğitim alan Walsh’ın 2023’te profesyonel olması bekleniyor.

Senin için hazırladığımız haberler