Munir El Haddadi, Fas formasını giymek istiyor!

15 Kasım 2017 19:55- Son Güncelleme - 15 Kasım 2017 19:55
Google news abonelik
Munir El Haddadi, Fas formasını giymek istiyor!

AJANSSPOR - Munir, Fas formasını giymek istiyor

Fas Futbol Federasyonu, 2018 Dünya Kupası'na katılacak milli takımında Fas asıllı İspanyol futbolcu Munir El Haddadi'nin forma giyebilmesi için FIFA'ya resmi talepte bulundu - İspanya Milli Takımı ile 2014 yılında 13 dakika oynayan futbolcunun FIFA kuralları gereği başka bir milli takımda oynaması yasak gözüküyor

Fas asıllı İspanyol futbolcu Munir El Haddadi, 2018 Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanan Fas Milli Takımı'nın formasını giyebilmek için girişim başlattı.

İspanya ve Fas basınında yer alan haberlerde, geçmişte İspanya Milli Takımı'nın formasını giymiş olmasına rağmen 2018 Dünya Kupası'na katılacak Fas Milli Takımı'nda oynamak isteyen Munir'in yazdığı mektubu alan Fas Futbol Federasyonunun FIFA'ya başvurduğu bildirildi.

22 yaşındaki futbolcunun Fas milli formasını giyebilmesi için izin isteyen Fas Futbol Federasyonunun, gerekirse konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşıyabileceği iddia edildi.

Munir, 2014 eylül ayındaki Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde İspanya'nın Makedonya'ya karşı oynadığı resmi maçın son 13 dakikasında forma giymişti. FIFA kuralları gereği bir futbolcunun birden fazla milli takımda forma giymesine izin verilmiyor.

Bu arada verilen haberlerde, Fas Futbol Federasyonunun Munir'e izin verileceğine ilişkin umutlu oldukları ancak İspanya'nın olası bir itirazının bunu engelleyebileceği yorumları yapıldı. İspanya'nın Munir ile benzer durumda olan Sırp asıllı Bojan Krkic ve İtalyan asıllı Borja Valero'nun geçmiş yıllarda diğer ülkelerin milli takımlarında forma giymelerine izin vermediği hatırlatıldı.

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona ile sözleşmesi olan forvet oyuncusu Munir, bu sezon Deportivo Alaves'te kiralık olarak oynuyor.

Güvenlik kamerası bu kez gol sevincini çekti