Murat Ağırel: "Bu işin ucu tanıdık bir takıma ve isme gidiyor"

Akın Ungan
19.11.2023 - 15:49 | Son Güncellenme: 27.11.2023 - 13:24

Tuzlaspor'da kara para aklandığı iddiasında bulunan gazeteci Murat Ağırel, eski Diyarbekirsporlu futbolcuların tehdit edilerek sözleşme imzalatıldığını gündeme getirirken, Feyzi İlhanlı'nın yönetimindeki Diyadin Pala'nın uyuşturucu operasyonuna karıştığını iddia etti.

Murat Ağırel: "Bu işin ucu tanıdık bir takıma ve isme gidiyor"

Mehmet Berzan İlhanlı'nın başkanlığını yaptığı Trendyol 1'inci Lig ekiplerinden Tuzlaspor'da kara para aklandığı iddiasında bulunan gazeteci Murat Ağırel yeni bir yazı kaleme aldı. Ağırel, Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayınına konuk olan eski Diyarbekirsporlu futbolcuların, kulüp başkanı Feyzi İlhanlı tarafından tehdit edilerek sözleşme imzalatıldığını açıkladığı programı tekrar gündeme getirdi.

Ayrıca Murat Ağırel, Feyzi İlhanlı'nın yönetimindeki Diyadin Pala'nın, İstanbul'da gerçekleştirilen bir uyuşturucu operasyonuna karıştığını iddia etti. Murat Ağırel, Feyzi İlhanlı'nın yönetimindeki Diyadin Pala'nın uyuşturucu operasyonuna karıştığını iddia etti. Ayrıca Ağırel, eski Diyarbekirspor başkanlarından Bilal Kadayıfçı'nın ortaklık yaptığını Feyzi İlhanlı'ya sorarak teyit ettirdiği Cemil Önal'ın, cinayet suçlamasından kırmızı bültenle arandığını belirtti.

"Sen ne istiyorsun? Erkeksen..."

Tuzlaspor Başkanı Mehmet Berzan İlhanlı'ya ortağının kim olduğunu sorduğunu bildiren Murat Ağırel, bunun karşılığında İlhanlı'nın kendisiyle üst perdeden konuşarak, tehdit ettiğini belirtti. Ağırel, "Tuzlaspor başkanına mesaj yolu ile eski ortağını sordum. Cevap vermedi. Kendisini yurtdışından aradım. 'Sen ne istiyorsun?' diye başladı söze. Sonra da 'Utanman yok mu? Seni belgeleri ile rezil ettim' diye devam etti ve 'Erkeksen' vs. gibi cümleler kurarak cevap vermekten imtina etti. Telefonu da suratıma kapattı. Cevabını alamadım" dedi.

İlgini Çekebilir
Diyarbekirspor Başkanı futbolcusunun boğazına bıçak dayadı! Canlı yayında flaş sözler...
Habere Git

"Beni de boğazına kesici cisim dayayarak boş senet imzalattığı futbolcularından zannetti"

Ağırel, "Muhtemelen beni de boğazına kesici cisim dayayarak boş senet imzalattığı futbolcularından biri zannetti! Ben demiyorum Pusula Haber’in 10 Nisan 2019 tarihli haberi ve Ajansspor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olduklarında anlattıkları beyanlarından öğreniyoruz" dedi ve devam etti: "Salih Sefercik adlı futbolcu dahil 4 futbolcu alacaklarını alamadığı gibi Feyzi İlhanlı tarafından tehditle senet imzalattırılıp borçlandırılmış. Futbolcular Salih Sefercik, Raşit Sevindir, Serdar Ümit Deniz ve menajer Mustafa Soley... Sefercik kendi sosyal medya hesabından da olayı duyurmuş"

"Feyzi İlhanlı'nın ortağı uyuşturucu ile yakalanan Diyadin Kaya mı?"

Ağırel, Feyzi İlhanlı'nın Bulgaristan'da sahibi olduğu FC Etar takımının yönetiminde yer alan Diyadin Kaya'nın daha önce uyuşturucu operasyonunda isminin geçtiğini iddia etti. Ağırel, "Diyadin Kaya kim diye açık kaynak araştırma yapınca karşınıza Anadolu Ajansı’nın 14 Mart 2014 tarihli haberi çıkıyor, 'Yılın en büyük uyuşturucu operasyonu' diye. Beylikdüzü’nde düzenlenen ve 448 kilo 628 gram eroinin ele geçirildiği operasyonda 1 kişi gözaltına alınıyor. Gözaltına alınan kişi Diyadin Kaya. Acaba Feyzi İlhanlı’nın Bulgaristan takımındaki ortağı Diyadin Kaya 448 kilo 628 gram uyuşturucu ile yakalanan Diyadin Kaya mı?" ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu planı ile Bulgaristan'daki futbol kulübü bağlantısı yalanlandı

Bahsedilen uyuşturucu haberinde hedefin İran sınırından getirildiği tespit edilen eroinin Avrupa’ya götürülmesi olduğu belirtildi. Ağırel, aynı tarihlere denk geldiği görülen uyuşturucu konusuyla Bulgaristan'da alınan futbol kulübü arasında bir ilişkinin olup olmadığını başkan Feyzi İlhanlı'ya sordu. Ağırel'in ifadelerine göre başkan İlhanlı bağlantı iddiasını yalanladı.

İlgini Çekebilir
Futbolda “bahis” soruşturması! Murat Ağırel: " Ben işin kara para tarafındayım"
Habere Git

"Diyadin Kaya yönetime 2012'de getirildi, devam ediyor"

Yazısına devam eden Murat Ağırel, uyuşturucu operasyonunda adı geçen Dyadin Kaya ile ilgili, "Diyadin Kaya ise kulüp yönetimine 2012 yılında getirilmişti. Bulgaristan’da yayın yapan Sportal.Bg adlı haber sitesinde de bu haber var. 2013 yılındaki sport-vt.com’un haberinde Diyadin Kaya’nın yönetim kurulu üyeliğinin devam ettiği bilgisi var" açıklamasını yaptı.

"Bu işin ucu tanıdık bir takıma ve başkana kadar gidiyor"

Gündemdeki Engin-Dilan Polat, Selin Ciğerci-Gökhan Çıra ve Tuzlaspor iddialarını hatırlatan Murat Ağırel, yazısının sonunda "Hatta bu işin ucu tanıdık bir takıma ve tanıdık bir kulüp başkanına kadar gidiyor. Yazmaya devam edeceğim..." ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler