AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Eşref Hamamcıoğlu'nun Listesindeki Murat Karaman Kimdir?

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 22 Nis 2022 - 18:17 / Son Güncelleme : 22 Nis 2022 - 18:18

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu'nun yönetim kurulu listesindeki Murat Karaman kimdir? Murat Karaman kaç yaşında ve ne iş yapar? İşte detaylar.

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın idari yönden ibra edilmemesinin ardından seçim süreci başladı. Camiada başkanlığa aday olduğunu açıklayan isimler, Metin Öztürk ile beraber Eşref Hamamcıoğlu oldu. Hamamcıoğlu'nun 10 kişilik yönetim kurulu listesinde ise Murat Karaman bulunuyor. Peki Murat Karaman kaç yaşında ve kimdir? Murat Karaman ne iş yapar? Tüm detaylar haberimizde...

Murat Karaman kimdir ve ne iş yapar?

Prof. Dr. Murat Karaman, Galatasaray Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'nin ardından Paris L'Hopital Foch ve San Francisco Stanford Üniversitesi'nde Kulak Burun Boğaz ve uyku apnesine yönelik robotik cerrahi alanında eğitimler almıştır. Daha sonra Sağlık Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Halen Acıbadem Sağlık Grubu'nda profesör kadrosunda çalışmakta ve Robotik KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Başkanlığı'nı yürütmektedir.

Tıp alanındaki başarısının yanı sıra usta bir yayıncı olan Karaman, Karnaval Medya Grubu'nda JoyJazz Radio'da program ve podcast kayıtları yapmaktadır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Galatasaray'ın yaratıcı, enerjik, interaktif ve dijital medya kullanımlarıyla fark yaratması amacıyla Eşref Hamamcıoğlu ekibine yeni nesil medya projeleriyle ve spor sağlığı konusunda katkı verecektir.