Murat Özyeğin kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar?

Akın Ungan
19.11.2023 - 09:15 | Son Güncellenme: 19.11.2023 - 09:22

Beşiktaş başkan adayı Hasan Arat'ın yönetim listesine giren Murat Özyeğin kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar? İşte Özyeğin hakkındaki detaylar...

Murat Özyeğin kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar?

AJANSSPOR HABER

Seçime giden Beşiktaş'ta başkanlığa adaylığını açıklayan Hasan Arat'ın yönetim kurulu listesi belli oldu. Arat'ın listesinde Murat Özyeğin de yer aldı. Peki Murat Özyeğin kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar?

Murat Özyeğin kimdir?

1976, İstanbul doğumlu Murat Özyeğin, Pensilvanya Amerika'da Carnegie Mellon Üniversitesinde Endüstri Yönetimi ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal eğitimi alarak 1998'de mezun olmuştur. 1998 yılında Brooklyn, Connecticut, Amerika merkezli Bear Stearns & Co. Yatırım Bankası'nın New York ofisinde "Şirket Birleşme ve Satın Alma Grubu"nda "Finansal Analist olarak" çalışmaya başlamıştır. 2000 yılında aynı bankanın Londra ofisinde Kıdemli Analist olarak görevine devam etmiştir.

2003 yılında Harvard Üniversitesi'nde işletme yönetimi yüksek lisansı eğitimini tamamlamış ve Türkiye'ye dönmüştür. Fiba Holding ve Finansbank’ta Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Bölümlerini kurmuştur.

Murat Özyeğin kaç yaşında?

Murat Özyeğin, 47 yaşında, üç kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

Murat Özyeğin ne iş yapar?

Özyeğin, halen Fina ve Fiba Holding'lerinde yönetim kurulu başkanlığı; Doğal Hayatı Koruma Vakfı ve Özyeğin Üniversitesi'nde mütevelli heyeti üyeliği; Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Harvard Üniversitesi Global Danışma Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler