Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak milli maçı istemedi

Ali Bozkurt
24.09.2023 - 00:43 | Son Güncellenme: 24.09.2023 - 01:02

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, TFF'nin Beşiktaş ve Alanya maçlarını başka şehirde oynama isteğini reddettiğini belirterek, "Onlara 'Siz milli maçı iptal edin' dedim" diye konuştu.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak milli maçı istemedi

AJANSSPOR HABER

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, A Milli Takım'ın Letonya ile oynanacağı maçın neden Konya'ya alındığını açıkladı. X'te bir Space odasına konuk olan Sancak, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) talebini kabul etmedikleri için maçın Adana'dan Konya'ya alındığını söyledi. 

"Bütün milli maçlar Adana'da mı oynanıyor?"

Sancak, "Bizim Beşiktaş ve Alanyaspor maçlarımızın Adana dışında oynanmasını istediler. Ben kabul etmedim. Niye kabul edeyim? 'Gerekirse milli maçı iptal edin' dedim. Letonya maçı olmaz Hırvatistan olur başka maç olur. Bütün milli maçlar Adana'da mı oynanıyor sanki" diye konuştu.

TFF Beşiktaş ve Alanya maçlarını başka şehre almak istedi

Euro 2024 grup elemelerinde Ermenistan maçının oynandığı Eskişehir Stadı zeminden ötürü TFF'nin eleştirilmesine neden oldu. Sancak'ın açıklamalarına göre TFF, aynı durumun Adana'da yaşanmaması için Adana Demirspor'un evinde 27 Eylül'de Beşiktaş ve ve 1 Ekim'de de Alanya ile oynayacağı maçları başka şehirlere alınması istedi.

Montella, eski evi Adana'da gala yapacaktı

Letonya maçının Adana'dan Konya'ya alınmasından sonra ilginç bir buluşma da ortadan kalkmış oldu. Bilindiği üzere TFF, Stefan Kuntz'un yerine A Milli Takım'ın başına Adana Demirspor'un eski teknik direktörü Vicenzo Montella'yı getirdi. Maç Adana'da oynansaydı, Montella, milli takımla ilk iç saha maçını eski takımının şehrinde oynamış olacaktı. 

Önce Hırvatistan sonra Letonya

A Milli Takım, 12 Ekim'de deplasmanda Hırvatistan ile oynadıktan sonra 15 Ekim'de de Letonya ile evinde karşı karşıya gelecek. Bir maç fazlası bulunan milliler, lider Hırvatistan ile birlikte 10 puana sahip olarak grupta ikinci sırada bulunuyor.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler