Murat Sancak: "Play-off sistemi adaletli değil"

Aleyna Gürgen
29.09.2023 - 15:21 | Son Güncellenme: 29.09.2023 - 16:31

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Radyospor’da Özgür Sancar'ın 'Spor Kazanı' programına konuk oldu ve play-off sistemi, Balotelli ve dahası hakkında konuştu.

Murat Sancak: "Play-off sistemi adaletli değil"

"Beşiktaş maçında bu kadar beklemiyorduk"

Murat Sancak 4-2 Adana Demirspor üstünlüğü ile biten Beşiktaş karşılaşması hakkında "Beşiktaş maçı güzel bir maçtı yani umduğumuz gibi miydi? Aslında bu kadar beklemiyorduk ama öyle bir noktaya geldik ki yani o direkten dönen top olmamış olsaydı biraz daha farklı bir sonuçla karşılaşabilirdik. Ama güzel bir maçtı yani 2 taraf da elinde geleni yaptı. Biz daha çok istedik, biz kazandık." ifadelerini kullandı. 

"Maç sıkıntılı geçer diye düşünüyorduk"

Sancak konuşmasında takımdaki eksikler nedeniyle Beşiktaş maçının daha zor geçmesini beklediğini söyledi. Sancak "Maçta sonradan gelenler de ellerinden geleni yaptılar. Baktığınızda takımda eksik olan oyuncular vardı. Tabii onlar oynamayınca biraz sıkıntılı geçeceğini düşünüyorduk maçın ama sağ olsun bizim çocuklar inandılar. Maçtan önce de söylemişlerdi 'Biz bu maçı alacağız' diye. O şekilde çıktılar ve aldılar." dedi.

"Kluivert çabuk adapte oldu"

Patrick Kluivert sahada uzun süre kaldı ve oyuncularla sevinç yaşadı. Sancak ise bu konuda "Çok çabuk adapte oldu. Tabii ki aile olmanın getirmiş olduğu bir mutluluk da vardı. Bir de ne derler yani bunu tabii yaşamak lazım. Ailede ne oluyorsa şu anda bizim takımda da o var." dedi.

"Bir Türk gibi çıkıp halay çekti"

Adana Demirspor Başkanı Sancak, Patrick Kluivert'in çalışanlarla olan ilişkisini ise "İşini çok iyi yapmaya çalışan bir teknik direktör. Hatta dün akşam bir çalışanımızın, Cem'in düğünü vardı. Oraya da geldi aynı bir Türk gibi çıkıp yine halay çekti, oyunlarda oynadı. Yani bütün haliyle bir ailenin bir büyük evladı gibi." ifadeleriyle açıkladı. 

"Gittiğimiz şehirde taraftarlarla bütün olmak istiyoruz"

Sancak, Adana Demirspor'un taraftarları hakkında ise "Bunu her röportajımda söylüyorum. Herkesin gönlünde olmak istiyoruz. Gittiğimiz her şehirde orada bütün takımların taraftarıyla bir bütün olmak istiyoruz. Sağ olsunlar bizi destekliyorlar kimi şehirde de bunu bize gösteriyorlar. Sevinçleriyle, bilgileriyle gösteriyorlar. Sağ olsunlar, var olsunlar. Onlara layık olmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

"Hedefimiz ilk 5"

Murat Sancak, Adana Demirspor'un bu sezonki hedefi hakkında ise "Yeni sezon başlarında hep hedeflerimizden bahsederiz. Lig hedefimiz ilk 5." dedi.

"Şenol Güneş'in üzerine fazla yüklenmemek lazım"

Şenol Güneş, Adana Demirspor maçında rakip takım ekibinden Gökhan Göktürk ile konuşan Salih Uçan'ı itmesi ile gündem oldu. Sancak Salih Uçan ve Şenol Güneş arasında yaşanan olay hakkında ise "Gökhan Göktürk ile Salih'in birbirlerini tebrik etmesi ya da geçmiş olsun demesi gayet insani bir şey. Şenol hocanın da  anlatıldığı gibi o anlamda davranmak istediğini zannetmiyorum. Yani bir an önce içeri girin de problem olmasın diye oldu. Taraftarlar da vardı. Şenol Güneş'in üzerine fazla yüklenmemek lazım.  O yaptığı hareketi kötüye düşünmüyorum ben. Bence o da herhangi bir gerginlik olmasın, kalabalık olmasın diye." dedi.

"Stat projem yok"

Murat Sancak, Adana'da yeni bir stat projeleri olmadığını ise "Benim bir stat projem yok. Adana'nın şehir olarak ikinci bir stada ihtiyacı var onu daha önce de ifade etmiştim. Ama biz yapılsa bile yine şu anda var olan statta oynarız." sözleriyle açıkladı.

"Kaliteli futbol yönetimleri önemli"

Hakem performansları sorusunda ise Sancak şunları söyledi: "İyi niyetli düşünüyorum. Tabii bazen hatalar olur. Bu değerimizi arttırıp uluslararası arenada daha değerli hale gelmek sadece futbolcular ve yönetimle olmuyor. Hakemlerle de bir şeyler olması lazım. Kaliteli futbol yönetimleriyle olur bu."

"Play-off adaletli değil"

Bu sezon Süper Lig'e play-off sisteminin gelmesinin adil olmadığını söyleyen Sancak şöyle konuştu: "Bizim penceremizden baktığınız zaman mantıklı gelir ama adaletli mi? Bana göre adaletli değil.  Adaletli değil ama bizim hedefimiz ilk 5 olduğu için bizim açımızdan baktığınız zaman bize mantıklı gelir mi? Evet gelir ama bireysel düşündüğün zaman bence adaletli değil. Adaletli olmayan bir şeye kendi lehimize olsa bile hiç kimse kusura bakmasın ben buna evet demem."

"Giden oyuncumuz 'orayı özlüyorum' diyor"

"Birçok futbolcumuza sadece Arap ülkelerinden değil Avrupa ülkelerinden de teklif geldi.  Ama gitmek istemeyenler oldu. Hatta geçenlerde gönderdiğimiz bir oyuncu bizim sportif direktörle görüşüyor ve 'Orayı çok özlüyorum keşke orada olsaydım' diye dile getirmiş. Tabii bu temenni yani oradaki ortam buralarda yok diyorlar. Adını vermeyeyim başka bir takımda oynuyor şu an"

"800 bin Euro teklif geldi, gitmedi"

Murat Sancak takımdan adını vermediği bir oyuncunun ise neredeyse 3 katı maaş teklifini reddettiğini söyledi. Sancak "Hatta bir oyuncumuz var ki 800 bin Euro teklif geldi. Çocuk gitmek istemedi ve kaldı. Gitmek istemeyen oyuncu da zorla gönderilmiyor." diye konuştu.

"Balotelli, Alanyaspor maçında oynayabilir"

Mario Balotelli'nin Alanyaspor maçında forma giyebileceğini söyleyen Sancak "Mario Balotelli, Alanyaspor maçında 15-20 dakika olsa oynayabilir." dedi.

"Balotelli hep gelmek istiyordu"

Sancak açıklamalarında Mario Balotelli'nin Adana'ya dönmek istediğini "Balotelli hep gelmek istiyordu zaten. Biz de onu arzu ediyorduk. Kulübü ile sözleşmesi olunca transfer için görüşmedik. Sadece haberleşiyorduk." diyerek anlattı.

"Balotelli'yi sevgilisi ile barıştırdık"

Adana Demirspor Başkanı Sancak konuşmasında "Mario, sevgilisi ile ayrıldı, araları bozuldu. Biz arasını bulmaya çalıştık. Hatta barıştılar da şu anda." dedi.

"Montella yabancı açısından doğru tercih"

Sancak, A Milli Erkek Futbol Takımı başına geçen Vincenzo Montella için ise "Montella’ya ben inanıyorum ama kimsenin yüzde 100 başarısı şansı yok. Yabancı açısından doğru tercih." dedi.

"TFF başkanı olmak istemiyorum"

TFF başkanlığı iddiaları ile gündeme gelen Sancak söylentileri "Burada olmaktan mutlu ve gururluyum. Burada olmak daha zevkli. Başkanlık istesem son seçimde aday olurdum." diyerek yalanladı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler