Muriç ve Eljif neden Türk Milli Takımı’nı tercih etmedi?

6 Kasım 2019 18:58- Son Güncelleme - 6 Kasım 2019 18:58
Google news abonelik

Ümit Milli Takım Eski Teknik Direktörü Abdullah Ercan’dan son dakika Vedat Muriç ve Eljif Elmas açıklaması geldi.

Abdullah Ercan tüm soruların cevabını canlı yayında açıkladı.

Vedat Muriç, Türkiye Milli Takımı’nı neden tercih etmedi? Eljif Elmas’a Türkiye Milli Takımı için teklif yapıldı mı? İşte detaylar....

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Abdullah Ercan şu ifadeleri kullandı:

“Vedat Muriç’in Türkiye Milli Takımı’nı neden tercih etmediği konusunda bilgi kirliliği var. Olayın birebir takipçisi olarak her şeyi anlatmak istiyorum. Vedat Muriç, 1994 doğumlu ve Kosovalı bir arkadaşımız. Vedat Muriç'i Giresunspor'da oynarken 3 kez izledim ve dönemin Milli Takımlar Futbol Direktörü Fatih Terim'e oyuncu hakkında olumlu raporlar sundum. Fatih Hoca'nın da bilgisi dahilinde her şey gerçekleşti." 

"Biz böyle bir oyuncu bulduğumuzu anlattık ve dönemin Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri ile de konuştuk. O dönem Fatih Hoca ve bizler Vedat Muriç’in A Milli Takıma kazandırılabilmesi için çok uğraştık. Vedat’ın bu noktada görüşü de olumluydu, Türkiye Milli Takımında oynayacağını ifade etti.”

“Fakat şöyle bir sıkıntı oluştu, Vedat’ın milli takımımızı tercih edebilmesi için birinci dereceden akrabasının Türk olması ve Türkiye’de yaşıyor olması gerekiyordu. Yani Vedat’ın Türkiye Milli Takımı’nı tercih edebilmesi için idari anlamda gerekli şeyleri yapamadık. Oyuncunun Türkiye'de birinci dereceden akrabasını bulamadık. Fatih Terim, Vedat Muriç'i çok istedi.”

“Fenerbahçe’ye transfer olmadan önce Eljif Elmas için de aynı girişimde bulunduk. Yine aynı sorunla karşılaştık. Vedat’ın o dönem A Milli Takıma kazandırılması noktasında Erkan Sözeri bize çok destek oldu. Kendisine bir kez daha teşekkür ederim.”