AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mustafa Cengiz: "Bu işlerden çok sıkıldım, aday olmayı..."

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 05 May 2021 - 08:49 / Son Güncelleme : 05 May 2021 - 13:39

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, başkan adaylığı ve Beşiktaş ile oynayacakları derbi hakkında konuştu. Cengiz aday olacak mı, şampiyonluk için ne dedi? İşte yanıtı...

AJANSSPOR-HABER 

Galatasaray'da bu ay sonu yapılması planlanan seçim öncesinde gözler mevcut başkan Mustafa Cengiz'e çevrildi. Cengiz, seçim gündemi ve Süper Lig'de bu hafta ezeli rakipleri Beşiktaş ile oynayacakları derbi maç hakkında konuştu. Detaylar haberde...

"Başkanlık koltuğunu itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar"

Diğer başkan adaylarının söylemlerinden rahatsızlık duyduğunu belirten Cengiz, Sabah'a verdiği röportajda, "Galatasaray'da başkanlık çok değerlidir. Maalesef başkan adayları, söylemleri ile başkanlık koltuğunu itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Tam bilgiye sahip olmadan, akıllarına gelenleri söyleyip yıpratma politikası uyguluyorlar" ifadelerini kullandı.

Aday olacak mı?

Mustafa Cengiz başkan adayı olup olmayacağı konusunda mesajlar verdi. Galatasaray'ın 1 numaralı ismi, "Bugün ben, yarın başkası bu koltukta oturabilir. Ama değerli olan başkanlık koltuğudur. Kişilere karşı tepki olabilir ama koltuğa karşı herkes saygılı olmalıdır. O kadar çok bu işlerden sıkıldım ki aday olup olmamayı bile gözden geçiriyorum" açıklamasını yaptı. 

GALATASARAY'IN ESKİ BAŞKANI ADNAN POLAT'TAN ADAYLIK AÇIKLAMASI! HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Derbi öncesi futbolculara mesaj: Yüreğini ortaya koyarak oynasınlar

Galatasaray, şampiyonluk yarışında bu hafta ezeli rakibi Beşiktaş ile karşılaşacak. Mustafa Cengiz derbiyle ilişkin olarak, "Beşiktaş maçı G.Saraylı oyuncuların final maçıdır. Yüreklerini ortaya koyarak oynasınlar, derbiyi kazansınlar. Kazanmaları da gerekir" dedi. 

Şampiyonluk hedefi üzerine...

Mustafa Cengiz derbiyi kazanmaları halinde şampiyonluk iddialarının devam edeceğini ise şu sözlerle anlattı:

"Nasıl biz yönetim olarak yerli-yabancı ayırmadan herkesin ödemelerini yapıyorsak, onların da görevi çıkıp sahada sonuna kadar mücadele etmek. Şampiyonluk iddiamız devam ediyor. Beşiktaş'ı yenersek bu şansımızın olabileceğine inanıyorum."