Mustafa Cengiz: ''Galatasaray'a karşı kutsal bir savaş açıldı''

Son dakika spor haberleri... Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cengiz, transfer yapılmamasına yönelik gelen eleştirileri yanıtlarken, Radamel Falcao hakkında da konuştu. Galatasaray seçime gidecek mi? İşte detaylar...
23 Ekim 2020 20:00- Son Güncelleme - 23 Ekim 2020 20:08
Google news abonelik

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cengiz, Galatasaray’a karşı bir savaş açıldığını söyledi.

Sarı - kırmızılı yönetimin transfer politikası üzerine gelen eleştirilere yanıt veren Cengiz, ''Galatasaray’a karşı topyekün bir propaganda var. Galatasaray'a karşı kutsal bir savaş açıldı. Salı günü anlatacağım. Özellikle taraftarlarımızı psikolojik olarak transfer yarışına soktular. Sanki ne kadar transfer yaparsanız, o kadar kupa alacaksınız'' dedi.

Radamel Falcao hakkında konuşan Cengiz, ''Falcao çok karakterli bir insan. Dünyanın gelmiş geçmiş en değerli 10 forvetini sayarsanız bunlardan biri Falcao’dur. Onu getirirken biz ve taraftarlarımız çok fedakarlık yaptık. Tabii ki taraftarın isteği öne geçti. Taraftar olmayınca pandemi sürecinde nasıl zorluklar yaşadığımız meydanda. Falcao da açılacak. Türkiye’de futbol ve hakemlere alışacak. Tutar olarak en büyük indirimi Falcao yaptı. Ben ona müteşekkirim'' ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz, seçime gidilmemesine yönelik yapılan eleştirilere yanıt vererek sözlerini noktaladı:

''Bize diyorlar ki, seçime gitmiyorsunuz. Biz Eylül ayında dernekler masasına yazdık. Dernekler masası bize direkt cevap veremedi. Sorduk. Ankara'da 1 ay istişare ettiler. Bugün saat 16:00'da cevap geldi. Geniş 1 Aralık'a kadar izin verilmediği yönünde cevap geldi. 1 Aralık'a kadar izin verilmedi. Bunu özellikle yazdık. Sanki bahane gösteriyormuşuz gibi gösterdiler. Bu da bizi yaralıyor. Bugün cevap geldi. Biz seçim yapmak istedik''