Mustafa Cengiz: "İnanç ve azmin, maddi güce olan üstünlüğünü gördük"

23.12.2018 - 19:00 | Son Güncellenme: 23.12.2018 - 22:00

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Galatasaray, sahasında Fenerbahçe Beko'yu 84-74 mağlup ederek ezeli rakibinin ligdeki ilk yenilgisini almasına sebep olmuştu.

Maçtan sonra Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu.

Cengiz'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Galatasaray, bir spor kulübüdür"

Bugün 9000 taraftar bu tarihi maça tanıklık etti. Uzun yıllardan beri de en yüksek seyirci sayısına ulaştık. Bu tarihi tanıklık inancın, armaya olan sevginin ve mücadele ruhunun, maddi güce olan bir zaferidir. Bu işte bir camia olabilmenin bir tespitidir. Yaklaşık 30 kat fazla bütçesi olan bir rakibimizi yendik. Tüm sezon boyunca tek mağlubiyet almış rakibimizi inançla ve azimle yendik. Ben bu zaferi Galatasaray camiasına hediye ediyorum. Ayrıca voleybolda da dün bizden 10 kat fazla bütçesi olan bir takıma son anlarda kaybettik. Galatasaray Spor Kulübü sadece bir futbol kulübü değil, bir spor kulübü olduğunu inanç ve azimle mücadele ettiği zaman maddi güçleri aşabileceğini kanıtlıyor.

"Bizim hiçbir rakibimiz, düşmanımız değildir"

Bugün bizim en değerli rakiplerimizden birisi geldi, onları ağırladık ve 'Hoş geldiniz' dedik. Taraftarlarımıza şunu söylemek istiyorum; bizim hiçbir rakibimiz, düşmanımız değildir.

Galatasaray, Fenerbahçe Beko'ya ilk yenilgisini aldırdı

Senin için hazırladığımız haberler