AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Mustafa Cengiz zorla mı aldı Falcao’yu"

İlk Yayınlanma : 22 Eki 2020 - 16:44 / Son Güncelleme : 22 Eki 2020 - 16:53

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıklamaları, sarı kırmızılı camiayı karıştırdı. Kulübün eski başkanlarından Faruk Süren ve Duygun Yarsuvat, Mustafa Cengiz'in açıklamalarına cevap verdi. Süren ve Yarsuvat, Falcao ve Fatih Terim konusunda önemli açıklamalar yaptı. İşte detaylar...

"Mustafa Cengiz zorla mı aldı Falcao’yu"

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in teknik direktör Fatih Terim ve Kolombiyalı golcü Radamel Falcao hakkında yaptığı açıklamalar adeta camiayı karıştırdı.

Galatasaray'ın eski başkanlarından ve camianın etkin isimlerinden Duygun Yarsuvat ve Faruk Süren, Hürriyet gazetesine konuştu.

Yarsuvat: "Teknik konularda Terim’i rahat bırakmak gerekir"

Duygun Yarsuvat yaptığı açıklamada, "Galatasaray başkanı her konuda bu kadar çok konuşmaz, kendi futbolcusunu hedef almaz. Taraftar konuşur, eleştirir, duygusal reaksiyon verir, tepki gösterir. Yorumcu eleştirir. Ama başkası bunu yapmaz. Geçmişte bir başkanının açık açık sözleşmeli futbolcusunu sezon devam ederken hedef haline getirdiğini gördünüz mü?" dedi.

Teknik konuların Fatih Terim'e bırakılması gerektiğini söyleyen Yarsuvat, "Galatasaray’a yakışmaz. Futbolcu bundan etkilenmez mi? Yönetimlerde bir idareci transferle, futbolla meşgul olur, açıklama yapar. Teknik konularda Terim’i rahat bırakmak gerekir.

Bu açıklamalar Fatih Terim’in zor olan işini 2 kat daha zorlaştırıyor. Fatih Hoca, Florya’ya kimseyi istemiyor. Yüzde 100 de haklı! Fatih Terim bu adamları kazanmaya çalışıyor. Neden? Çünkü sözleşmeli oyuncusu. Ama biz bir açıklamanız ile bunu yıkıyorsunuz. Olan bu Galatasaray’da! Başkan Mustafa Cengiz ve yönetim dua etsin ki Fatih Terim var, takımın başında. Kendisi çok şanslı. Bir üye söylemişti 'Kadir gecesi doğmuş' diye. Cidden öyle. Fatih Terim ile çalıştıkları, teknik adam o olduğu için şanslılar. Yoksa bu başarılar olmazdı esasında. Galatasaray’ı ve takımı Fatih Terim tutuyor ayakta" şeklinde konuştu.

Süren: "Bu açıklamalar Terim’in de işini zorlaştırıyor"

"Pardon ama Mustafa Cengiz zorla mı aldı Falcao’yu" diyen Faruk Süren ise, "Oyuncular da gelen de giden de mevcut kadro da bu yönetimin politikası çerçevesinde oluşmuştur. Başkan ve yönetim ‘Biz hata yaptık’ diyorsa, o zaman Galatasaray’ın rahatlaması için gereğini yapmaları gerekir!

Fatih Terim bu açıklamalar ile adeta yapayalnız bırakılmış durumda. Gerçi bu yeni bir şey de değil. Aynı dünyaları paylaşmıyorlar. Galatasaray’ın oynatmak zorunda olduğu futbolcuları hedef almak doğru bir düşünce tarzı değil. Galatasaray ocak ayına kadar bu 3 futbolcudan katkı almaya mecbur. Çünkü kontratlı oyuncusu. Bu açıklamalar Fatih Terim’in de işini zorlaştırıyor, zora sokuyor" ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz ne demişti?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz geçtiğimiz günlerde, "Keşke Kerem Aktürkoğlu, Oğulcan Çağlayan ya da Ali Yavuz Kol gibi gençlerimizle mücadele edip de yenilseydik. Falcao gelecek, goller atacak, 500 bin forma satacak dediler. Sattığımız forma sayısı 30 bin.

Bazıları Fatih Hoca’nın çağırdığım halde yönetime gelmediğini ileri sürüyor. Ayıp ediyorlar. Fatih Hoca ile her zaman görüşüyoruz. Her çağrıma iki dakikada koşarak gelir. Bu anlamda hiçbir sorunumuz yok. Kimse geçmiş yıllarda dikkate alınmayan çağrılarla beni ve arkadaşlarımı karıştırmasın" demişti.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.