Mustafa Cengiz'e Ada mesajı: "Emlak Konut sorununun halledildiği gibi..."

9 Aralık 2019 14:32- Son Güncelleme - 9 Aralık 2019 14:36
Google news abonelik

Galatasaray’ın Eski Başkan Yardımcısı Semih Haznedaroğlu, Florya’nın sarı-kırmızılılara iadesinin sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Galatasaray Adası konusunda adım atılması gerektiğini vurgulayan ve zamanın kulübün aleyhine işlediğini belirten Haznedaroğlu PSG maçı için ise, ”Muslera olmasa Alanya’dan fark yerdik. Realist olmak lazım, PSG evinde oynayacağı maçta favori” diye konuştu.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Semih Haznedaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Semih Haznedaroğlu: "Florya'nın iadesi hayırlı bir iştir"

Taşınmanın, tesislerin problemleri vardı. Zamana da ihtiyaç vardı. Bu tarafta da anlaşma yapmışsın. Müteahhit işe başlayacak. Çok karışık bir konuydu. Galatasaray’ın çalışacağı bir yer lazımdı. Arada kalmak kötü. Yıllar önce Ali Uras başkanken bir eleştiride bulundum. “Altyapı işi olmuyor” demiştim. Ali Bey ise, ”Futbol takımı 1 hafta Bayrampaşa, 1 hafta Beylerbeyi’nde çalışıyor. Yerimiz olmayınca nasıl bir düzen kurabiliriz” demişti. Florya’nın esas bu haline Ali Uras döneminde geldi. Sonra daha da iyileştirildi. Şu anda yerimize kavuşmamız hayırlı bir iştir.

Semih Haznedaroğlu: "Galatasaray'ın başka bir yerde antrenman yapması kötü olurdu"

Semih Haznedaroğlu: "Galatasaray'ın başka bir yerde antrenman yapması kötü olurdu"

Ödedik denilen parayı vaktinde aldık. Florya’yı satın alıyoruz değil. Florya ile Emlak Konut arasında bir anlaşma vardı. İnce hesapları yöneticiler yapmıştır. Aldığımız parayı geri ödüyoruz ve meseleyi en kısa yoldan halletmiş oluyoruz. Galatasaray’ın onun bunun sahasında antrenman yapmak zorunda kalması kötü olurdu. İsabetli bir adım oldu. Florya’daki saha muhafaza edildi. Bu bence pozitif bir gelişme.

Semih Haznedaroğlu: "Ada konusu masaya yatırılıp halledilmeli"

Semih Haznedaroğlu: "Ada konusu masaya yatırılıp halledilmeli"

Galatasaray Adası bir incidir. Sayın Başkan, Ada ile ilgileneceğiz açıklaması önemli. Biz Galatasaraylıların paha biçemediği, bir araya geldiğimiz yerdi. 5-6 senedir Ada’ya ayak basamadık. Arada bir sürü sorun oldu. Konu mahkemeye intikal etti. Biz ilk mukavele yaparken mukavele bizim lehimizdeydi. Sonrasında bir takım değişiklikler olmuş. Bu yıkılma Koçarslan’a da zarar vermiş olabilir. Hukukçular daha iyi bilir. Tapusu bizde olan yere sahip olamıyoruz. Gün geçtikçe çok şey kaybediyoruz. Adalet geç tecelli ediyor. Ne zaman biteceği belli değil. Emlak Konut konusu nasıl halledildiyse Ada konusu da masaya oturulup halledilmeli.

Semih Haznedaroğlu: "Muslera farkı önledi"

Süper Lig’de Alanyaspor maçında kalecimiz Muslera çok başarılı bir maç çıkardı. Çok farklı kaybedebilirdik Alanyaspor maçını. 1-0 kazandık. Kazanmış olmak iyi bir sonuç.

Semih Haznedaroğlu: "Realist olmak lazım, PSG favori"

Semih Haznedaroğlu: "Realist olmak lazım, PSG favori"

Avrupa maçlarını Galatasaray daha iyi oynuyor. Eskiden daha iyi neticeler alırdık. Grubumuzda sonuncuyuz. Futbolda elbette mucizeler var. Realist olmak lazım. Paris Saint Germain’i deplasmanda yenmek çok zor. Gerçekçi olmak lazım. Favori bence Paris Saint Germain.