Mustafa Denizli: Galatasaray hak ederek şampiyon oldu

19.05.2018 - 22:22 | Son Güncellenme: 19.05.2018 - 23:24

Abone Ol
Okuma süresi: 1dk

Mustafa Denizli, Galatasaray'ın 1-0 kazanıp  şampiyon olduğu Göztepe maçının ardından TRT Spor'a değerlendirmelerde bulundu. 

Mustafa Denizli'nin sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle: 

"Son haftaya kadar inanılmaz bir şampiyonluk mücadelesi yaşadık. İnanılmaz goller, inanılmaz anlar yaşadık. Geriye dönüp baktığımızda, ortaya inanılmaz sonuçlar çıktı. Galatasaray 8'de 7 yaparak lige başlamıştı ama sonraki maçlarda puan kaybetmeseydi açık ara şampiyon olacaktı."

"Galatasaray hak ederek şampiyon oldu"

"Herkesin bu şampiyonlukta payı oldu.  Fatih Terim başta olmak üzere; futbolcular, yönetim ve taraftarları tebrik ediyorum.  Galatasaray hak ederek şampiyon oldu. Bu şampiyonlukta emeği olan herkesi kutlamak gerekiyor. Galatasaray kazanıyor ama sol tarafta sıkıntı yaşıyor demiştik ama Nagatomo ve Fernando ile bu eksiklerini tamamlamışlardı."

Mustafa Denizli'den Mariano'ya övgü!

"Başakşehir 3000-4000 kadar taraftarı ile şampiyonluk adayıydı. Abdullah hocayı buradan kutlamak gerekir. İlhan Cavcav sezonunda, kendi takımı küme düşüyor. O da ayrı bir ayrıntı. Galatasaray'da zaman içinde 3-4 isimdeni iyisi ve kötüsüyle bahsediyorduk. Mariano, Galatasaray için en çok puan toplayan oyuncu oldu. Belki de takımın en değerli oyuncusu olduğunu söylemek isterim." 

"Fatih hoca, Abdullah hoca, Aykut hoca ve Şenol hocayı buradan tebrik ediyorum"

"Zaman zaman işler kötü giderken Galatasaray'da taraftar sayısında azalma oluyordu ama Fatih hocanın takıma müdahaleleri ve takımın aldığı güzel sonuçlardan sonra taraftar sayısı artmaya başladı. Fatih hoca, Abdullah hoca, Aykut hoca ve Şenol hocayı buradan tebrik ediyorum. Biz zamanında takım arkadaşıydık. Şenol hoca olsun, Fatih hoca olsun onlarla ayını forma altında buluştuk. Neticede onların burada yaşattığı ayrı bir gurur oldu."

"Liderin her hafta değiştiği bir lig oldu"

"Takımlar arasında taraftar farkının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Diyarbakır ve Malatya'da şampiyonluk kutlaması enteresan, orada daha çok Fenerbahçe taraftarı vardı. Liderin her hafta değiştiği bir lig oldu. İzmir'deki mücadele sonrası futbolcular ve taraftarları bu sıcağa rağmen tebrik etmek gerekir."

"Yarın akşam da şampiyon Fenerbahçe olur"

"Yarın akşam da bir Avrupa şampiyonunu kutlamış oluruz. Ülke dışındada çok önemli bir şampiyonluk mücadelesi olacak. CSKA Moskova takımını çok zor bir takım olarak görüyordum ama yarın akşam Fenerbahçe, Real Madrid'i yenip şampiyon olacaktır."

AJANSSPOR

Senin için hazırladığımız haberler