AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mustafa Denizli’den TFF’ye sitem

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 17 Eyl 2021 - 23:03 / Son Güncelleme : 17 Eyl 2021 - 23:32

Göztepe’yi 2-1 yendikleri maçın ardından konuşan Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörlüğü konusuna da değindi.

AJANSSPOR - HABER

Süper Lig’deki İzmir derbisinde Göztepe’yi 2-1 mağlup eden Altay’ın Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Süper Lig’deki İzmir derbisinin Türk futbolu adına büyük bir kazanç olduğunu ifade ederek, “Yıllarca kaptanlığını yaptığım Altay’da Göztepe’ye karşı çok önemli maçlar oynadık. İki takım arasındaki rekabet benim için hep sahada oldu. Futbolculuk dönemimde en önemli dostlarım hep Göztepeli ağabeylerimdi” dedi.

"Altay camiası adına önemli bir sonuç oldu"

Maçın ilk yarısını penaltıların belirlediğini söyleyen Denizli, “Çok yüksek tempoya çıktık. Penaltıdan sonra biraz sendeler gibi olduk. İkinci yarıda maçın dönmemesi mümkün değildi. Zaman zaman kontra ataklar gördük kalemizde. Altay camiası adına önemli bir sonuç oldu. Bu rekabet hep böyle güzelliklerle devam eder inşallah” diye konuştu.

"Federasyon, Türkiye’de milli takımın başına geçebilecek kalitede birini bulamadı herhalde”

A Milli Futbol Takımı konusunda sorulan soruya de cevap veren Denizli, “Fatih Terim Şenol Güneş ile ilgili açık beyanlarda bulundu. Bunun üzerine bir şey söylemeye gerek yok. Türkiye Futbol Federasyonu Türkiye’de milli takımın başına geçebilecek kalitede birini bulamadı herhalde” dedi.

Milli Takım için Denizli'nin de adı geçti

TFF'de Stefan Kuntz ismine karşı çıkan grubun Dünya Kupası'na katılmak için uzun vadeli bir planlama yerine 4 maçlığına tecrübeli Türk bir teknik direktörün A Milli Takım'ın başına geçmesini istediği biliniyor. Bu konuda Mustafa Denizli ile görüşme yapılırken tecrübeli teknik direktörün 4 maçlık teklife olumlu baktığı ve takımı Dünya Kupası'na götürebileceğini söylediği belirtilmişti. Ancak Denizli formülü federasyon içerisinde kabul görmemişti.