AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mustafa Kapı'da son durum! Galatasaray defteri...

İlk Yayınlanma : 25 Şub 2020 - 18:09 / Son Güncelleme : 25 Şub 2020 - 15:29

Galatasaray'da kadro dışı bırakılan Mustafa Kapı şu anda nerede? Transfer olacak mı? Hangi takımlarla görüşüyor? Yaşanan gelişmeler...

Mustafa Kapı'da son durum! Galatasaray defteri...

Süper Lig’de son olarak Fenerbahçe’yi 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarışında önemli bir 3 puan elde eden Galatasaray’da yakın zamanda kadro dışı bırakılan Mustafa Kapı’nın son durumu merak konusu oldu. Mustafa Kapı şu sıralarda neler yapıyor? Galatasaray defteri tamamen kapandı mı? İşte son durum...

Mustafa Kapı, özel program doğrultusunda çalışıyor

Galatasaray Kulübü’nün yeni sözleşme tekliflerini reddeden Mustafa Kapı, hazırlıklarına kulübün önerdiği program çerçevesinde devam ediyor.

Mustafa Kapı, iki isimle birlikte hazırlanıyor

Genç futbolcu Mustafa Kapı, daha önce U19 takımında oynayan iki futbolcuyla birlikte çalışmalarını yapıyor.

Mustafa Kapı ile yeni bir görüşme yapıldı mı?

Galatasaray Kulübü, kadro dışı bıraktığı futbolcuyla ilgili herhangi bir yeni görüşme yapmadı.

Mustafa Kapı konusunda belirsizlik sürüyor

Mustafa’ya kapıların tam anlamıyla kapanıp kapanmadığı konusunda ise belirsizlik sürüyor. Futbolcu için sezon sonunda karar verilecek.

Mustafa Kapı ile ilgili iki profesyonel görüş…

Mustafa Kapı, 14 yaşında profesyonel kadroya alınarak yanlış yapıldı. Jan Olde Riekerink döneminde medyanın önüne atıldı. Şu anda Galatasaray’da devam etmek istemiyor. Oynamak istemeyen bir oyuncuyu zorla mı oynatacak Galatasaray? Her iki tarafın da hataları var ama bu gelişme iyi olmadı. İnşallah kendi kariyerini düzgün şekilde devam ettirebilir. (Cevat Güler - GS Eski Teknik Direktörü)

Emrah Bayraktar: ”Gerekenden fazla değer verildi”

Mustafa Kapı olayına oyuncu ve kulübün gözünden bakmak gerek. Kulübün beklentisi böyle oyunculardan yüksek aidiyetle hareket etmesidir. Genç oyuncular ise forma bulabilecekleri yerde oynamak isteyebilir. Aslında kulüp kendisine şans da tanıdı. En genç oyuncu olarak tarihe geçti. Bazen üçüncü şahıslar oyuncuyu maddi beklenti içine sürükleyen taraflar olabiliyor. Mustafa çok genç yaşta kulübe kazandırılan, tesislerde konaklayan, çeşitli eğitimler alan bir oyuncu.

Emrah Bayraktar: "Gerekenden fazla değer verildi"

Maddi sebeplerden ötürü ayrılık olmaması beklenir. Altyapıdakiler ve yöneticiler de bunu bekliyor. Ben, Galatasaray’ın Eski Akademi Direktörü olarak, Arda örneğini hatırlıyorum. Boş mukaveleye imza atmıştı. Oyunculardan bir aidiyet bekliyoruz. Mustafa bu aşamada bunu yapmalıydı. Kulüp, Mustafa Kapı’ya gerekenden fazla değeri de verdi diye düşünüyorum. (Emrah Bayraktar - GS Eski Altyapı Sorumlusu)

Fortuna Sittard, Mustafa Kapı için halen bir opsiyon mu?

Öte yandan Fortuna Sittard Kulübü’ne transferi gündeme gelen Mustafa Kapı’nın bu opsiyonunun gerçekleşme ihtimali de çok zor görünüyor. Galatasaray, 360 bin Euro yetiştirme bedeli istiyor. Sittard’ın ise mali sıkıntıları olduğu ve rakamı ödeyemeyeceği öğrenildi. Belçika kulüpleriyle de temaslar sürüyor. (AJANSSPOR ÖZEL / Emrah KARALİNÇ)