Mustafa Kaplan: "Biz düzeleceğiz, herkes rahat olsun"

20 Ocak 2019 00:22- Son Güncelleme - 20 Ocak 2019 00:22
Google news abonelik

Ankaragücü teknik direktörü Mustafa Kaplan, Galatasaray mağlubiyetinin ardından beIN Sports'a konuştu. Mustafa Kaplan'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Kazanan takımı, rakibi tebrik ediyorum. Taraftarlarımızı üzdük. Yediğimiz gol bizim gardımızı düşürdük. 28 dakikada 3 gol yemek bize yakışmadı. Camiamızdan özür diliyoruz. Maçın genelinde bize yakışmayan bir oyun oynadık. Kısa bir süredir takımla beraberiz. Top kayıplarımız ve sakatlıklarımız oldu. Üzgünüz ama takımı toparlamaya çalışacağız. 6 gol yemek bize yakışmadı. Galatasaray forması giyen oyunculara karşı önlem almamıza rağmen farklı yenildik. Biz büyük bir camiayız. Çok büyük sorunlarımız yok. Camiaya herkesin destek olması lazım. Biz camia olarak büyürüz. Biz bir maç kaybettik. Bunun için üzgünüz.

"Biz düzeleceğiz, herkes rahat olsun"

Benim geleceğimde bir sıkıntı yok. Sakat oyuncular da katıldığı zaman daha farklı olacak. Sedat'ı da zorunlu olarak soyundurduk. Biz düzeleceğiz, herkes rahat olsun. Ankaragücü taraftarları da arkamızda dursun. Alanya maçından itibaren toparlamış olacağız.

"6 gol yemek yakışmadı, toparlayacağız"

El Kabir iyi bir oyuncu. 2 gündür konuşuyoruz. Oynatmak istedik. Sakatlığı olduğunu söyledi. Doktor, "Hocam oynatabiliriz. Oyuncu psikolojisine bağlı" dedi. Biz de belki sonradan oyuna alırız dedik. O da ağrılarının artabileceğini söyledi. Daha sonra riske girmedik. 3-4 sakatla sahaya çıkmak zorunda kaldık. Aniden maç içinde gelişen durumlar oldu. Bunda da bir hayır vardır diyoruz. 6 gol yemek yakışmadı, toparlayacağız.

"Büyük bir ihtimalle gelecek hafta Ankara'da maç oynayacağız"

Önümüzdeki hafta maçı Ankara'da oynayacağız. Orada oynamak bizim için bir avantaj. Büyük bir ihtimalle gelecek hafta Ankara'da maç oynayacağız.

Mustafa Kaplan basın toplantısında neler söyledi?

Galatasaray deplasmanında 6-0 mağlup olan Ankaragücü’nde Teknik Direktör Mustafa Kaplan maçın ardından konuştu. Ankaragücü camiasını üzdüklerini söyleyen Kaplan, El Kabir’in de oynamak istemediği için kadroda olmadığını söyledi.

Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısına Galatasaray deplasmanında aldığı 6-0’lık mağlubiyetle başlayan Ankaragücü’nde takımıyla ilk maçına çıkan Teknik Direktör Mustafa Kaplan maçın ardından konuştu. Mücadeleyi değerlendirerek sözlerine başlayan Kaplan, “Takım olarak buraya gelirken bütün hazırlıklarımızı yapmıştık ama maçın başında yediğimiz gol takımın gardının düşmesine neden oldu. 28 dakikada 3 gol yedik, bu bize yakışmadı. Galatasaray’ı kutluyorum iyi oynadılar. Savunmadaki hatalarımızı iyi kullandılar. Sakatlıklardan dolayı oyuncu değişiklikleri yapmak zorunda kaldık. Camiamızı üzdük. Bundan sonra elimizden geleni yapacağız. Buraya kadar gelen taraftarlarımızdan da özür diliyoruz” diye konuştu.

“El Kabir oynamak istemedi”

Maç öncesinde kadroda düşündükleri El Kabir’in bu maç öncesinde ufak bir sakatlığı olduğunu sözlerine ekleyen Mustafa Kaplan, “El Kabir’le konuştuk. Ufak bir sakatlığı vardı. Oynatmak istiyorduk ama oynamak istemedi. Doktorumuzla da toplantı yaptık ve kendisi “Oyuncu isterse oynatabiliriz” dedi. Oyuncu da kafa olarak rahat olmadığı için böyle bir karar aldık” diyerek sözlerini tamamladı.

AJANSSPOR