Mustafa Kaplan: ''Mert Çetin için görüşmelerde Fenerbahçe bir adım önde''

23 Temmuz 2019 22:54- Son Güncelleme - 24 Temmuz 2019 01:54
Google news abonelik

Gençlerbirliği'nin teknik direktörü Mustafa Kaplan, beIN Sports'a özel açıklamalarda bulundu. Transfer çalışmalarından bahseden Kaplan, Mert Çetin'i Fenerbahçe ve Galatasaray'ın transfer etmek istediğini söyledi.

Mustafa Kaplan'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Gençlerbirliği bildiğim bir camia, zorluk çekeceğimi düşünmüyorum. Erzurum'da iyi bir kamp ortamımız oldu. Bizim için iyi geçti. İki tane hazırlık maçı yaptık. Diallo'nun kolunun kırılması moralleri bozuldu. Lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.

"Ankaragücü'nde önümüzü göremiyorduk"

Ben çok sevdiğim rahmetli başkanımız beni aradıysa hemen gidiyordum. Ankaragücü'yle geçen sene yaptıklarımızı anlatmak zor. Çok güzel anılarımız oldu. Orada işimizi yaptık. Biz mutlu olduk. Ankaragücü'nde önümüzü göremiyorduk ve başkandan müsaademizi istedik.

"Görevden kaçmam"

İlhan Cavcav, Türk futbolunun çınarıydı. Gençlerbirliği rahmetli İlhan Cavcav'ın ardından emin ellerde. İlk senesinde şanssız bir süreç yaşadı ama hemen ardından Süper Lig'e çıkardı. Riski seven bir teknik direktörüm, görevden kaçmam. Bir yerlere geldiysem İlhan Cavcav ve Cemal Aydın sayesindeydim.

"Gençlerimize sık sık şans vereceğiz"

Altyapıya büyük önem veriyoruz. Altyapıdan aldığımız oyuncularla kampa gittik. Özümüze dönerek iş yapmak istiyoruz. Bir stoper daha almak istiyoruz. Mert Çetin iddiaları var. Onun takdiri başkanımıza ait. O gidebilir mi diye planlamamızı yapıyoruz. Bizim gibi Anadolu takımlarına 14 yabancı bana lüks geliyor. Gençlerimize sık sık şans vereceğiz.

Mert Çetin hangi takıma transfer olacak?

Abdullah bizim için önemli bir oyuncu. Birkaç sene için önemli bir oyuncu olacak Türkiye'de. Mert Çetin bizim için önemli. Çok karakterli bir oyuncu. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın gündeminde. Kararı başkanımız verecek. Görüşmelerde Fenerbahçe bir adım önde.

Ahmet Çalık, Gençlerbirliği'ne transfer olacak mı?

Ahmet Çalık'ın Galatasaray'da oynamasını isterim. Galatasaray 2 yıldır ondan faydalanamadı. Galatasaray onu vermek isterse konuşuruz. Elimizdeki oyunculardan faydalanmak istiyoruz.

"2. Alex olabileceğini söyledim"

İrfan Can çok zeki bir oyuncu. Ben onu Hacettepe'ye aldım. Temposu çok düşüktü. Bizi çok dinledi. Çok çalıştı. 2. Lig görmeden direkt Gençlerbirliği'ne götürdüm. O futbolu çok seviyor. Ona 2. Alex olacağını söyledim. 3. büyüklere ya da Avrupa'ya gidebilir.

Türkiye'den hangi futbolcuları beğeniyor?

Orgill'in, Pazdan'ın, Boyd'un bende olmasını isterdim. Sivasspor'daki Diabate'nin de benim takımımda olmasını isterdim.
 

Okan Buruk'un, Ünal Karaman'ın başarılı olduğunu düşünüyorum. Ankara'da Ünal hocanın yardımcılığını yaptım. Ben karakterli oyuncuları bir araya getirdik. İyi futbol oynayarak güzel işler yaptık. Başarıda herkesin katkısı var. Taraftarın da çok büyük desteği vardı. Ünal Karaman'ı ve Okan hocayı her zaman takdir ettim. Abdullah hoca güzel işler yaptı. Fatih Terim'i de tebrik ediyorum.