AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mustafa Özer'den Jesse açıklaması!

İlk Yayınlanma : 30 Ara 2019 - 16:27 / Son Güncelleme : 30 Ara 2019 - 16:35

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un teknik direktörü Mustafa Özer, hedefleri hakkında açıklamalar yaptı. Takımı ligde tutmak istediğini vurgulayan Özer, Jesse’nin takımdaki geleceği hakkındaki transfer sorusuna da yanıt verdi. Jesse, Galatasaray’a transfer olacak mı? Mustafa Özer, Radyospor’da gerçekleri açıkladı.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Mustafa Özer’in açıklamaları şu şekilde:

Mustafa Özer: ”Amacımız Eskişehirspor’u ayakta tutabilmek”

Tek amacımız Eskişehirspor’u ligde tutabilmek. Eskişehirspor ile futbolcuyken oluşan bir bağımız var. Takımın kaptanlığını yapmıştım. Ayrıldıktan sonra teknik direktörlük kariyerimiz başladı. Başkanımız, yönetim kurulu… Çok sevdiğimiz isimler var. Aradıklarında hiç tereddüt etmeden teklifi kabul ettim. Eskişehirspor’u ayakta tutabilmek için göreve geldik. İnşallah başarırız.

Mustafa Özer: ”Beraberlik kötü sonuç değil”

Boluspor maçını kazanmayı çok istiyorduk. Ama berabere kaldık. Benden önce giden oyuncular vardı. Maç sabahı Berkay hastalandı, oynatamadım. Diğer oyuncularımız da aslanlar gibi. Elinden geleni yaptılar. İlk yarı iyi oynarken pozisyonlar yakaladık ama gol yedik. İkinci yarı iyi başladık ve golü bulduk. 60.dakikadan sonra oyunun düşeceğini tahmin ediyordum. Neticede 2 gün içinde çok şey değiştiremezsiniz. Futbolcularımızı motive etmeye çalıştım. Teknik-taktik çalışamadık. “Eskişehirspor’a yakışır bir mücadele verin” dedim oyuncularımıza. Galip gelseydik, ikinci yarıya daha moralli başlayabilirdik. Fakat; beraberlik de kötü değil. Yorulan oyuncularımız vardı, oyundan çıkardık. Bazı oyuncularımızın hastalık durumları vardı. Uyumadan, hazırlık yaptık. Takımı motive ettik. Elimizden gelen her türlü mücadeleyi verdik. Çalışmaya devam edeceğiz.

“Eskişehirspor’u yaşatmak için buradayım”

Ben Eskişehirspor’u yaşatmak için buradayım. Bilgi ve birikimimiz var. Eğitmenlik yönümüz var. Çok kaliteli bir ekip kurduk. Cem Karaca yanımda. Eskişehirspor taraftarları da bize destek veriyor. Biz de onları seviyoruz. Bir kamp sürecimiz var.

Eskişehirspor’daki  son durum

23-25 kişilik bir oyuncu grubu var. Elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Diğer konularla başkan ve yönetim uğraşıyor. Transfer tahtası kapalı olan, oyuncuları giden bir kulüp. Ben bir teknik direktör olarak elimden gelen mücadelemi vermeye gayret göstereceğim. Eskişehirspor taraftarı, yönetimi, basın… Birlik ve beraberliği kurabilirsek başarılı oluruz. Ağlarken beraber ağlar, gülerken beraber güleriz. Öyle bir bağımız var. İşimiz kolay değil ama çalışmaya devam edeceğiz. Kaliteli oyuncularımız var. Futbol kazanmaya dayalı bir oyun. Her maçı kazanmak zorundasınız.

Jesse, Galatasaray’a transfer olacak mı?

Jesse ile ilgili net bir şey bilmiyorum. Başkan ve yönetim kurulu konuyla ilgileniyor. Galatasaray’a transfer durumunu hiç sormadım. Boluspor maçını düşündük. Net bilgim yok. Yönetimimiz gereken açıklamayı yapacaktır.