Mustafa Uğur: İç bünyedeki sıkıntılar, futbolcular üzerinde olumsuz etki yaratıyor!

20.04.2018 - 17:18 | Son Güncellenme: 20.04.2018 - 17:18

Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, BB Erzurumspor maçı öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

'İç bünyedeki sıkıntılar, futbolcular üzerinde olumsuz etki yaratıyor'

Sözlerine Erzurumspor maçı hakkında öngörülerde bulunarak başlayan Mustafa Uğur, "Ligde kalma adına bizim bir galibiyet yeterli olacaktır. Çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Adana Demirspor camiası olarak Erzurumspor maçına konsantre olduk. Artık sezonun sonu geliyor. İç bünyedeki sıkıntılar, hava değişimi futbolcular üzerinde olumsuz etki yaratıyor. Takımın kendi içerisindeki ekonomik sorunlarda burada etkili. Futbolcularımızın karakterlerini biliyorum. Bu zor süreci atlatacağımızı düşünüyorum. Takımımızın şirketleşmesi konusunda bir fikrim yok!" dedi.

'40 ya da 41 puan ligde kalma için yeterli olacaktır'

Ekonomik sıkıntıların yabancı futbolcuların performansını etkilediğini belirten Uğur, "Yabancı futbolcuların istakrarsız oluşu maddi anlamdaki sıkıntılar. Bu hafta; Samsunspor - Denizlispor maçının sonucu küme düşme potasında puan barajını belirleyecek. 40 ya da 41 puan ligde kalma için yeterli olacaktır" ifadelerini kullandı.

'Adil'in transferi bizi mutlu eder!'

Genç savunmacı Adil Demirbağ'nın Süper Lig ekipleri tarafından izlendiğini ifade eden Mustada Uğur, devre arasındaki transferlere de düşük not verdi. Uğur, "Adil'in Süper Lig ekipleri tarafından izlendiğini biliyoruz. Yetenekli ve önü açık bir arkadaşımız. Transferi bizleri memnun eder, mutlu oluruz. Yabancı transferi eğer gelip oynamıyorsa sorun vardır. Yabancı oyuncuların belirleyici olması lazım. Ben yabancı oyuncuların iyi olduklarını düşünmüyorum" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

AJANSSPOR-

Senin için hazırladığımız haberler