AjanssporAjansspor uygulamasını indir

NBA All-Star iptal edilebilir!

İlk Yayınlanma : 24 Eki 2020 - 10:40 / Son Güncelleme : 24 Eki 2020 - 10:52

Son dakika basketbol haberleri... NBA'de yeni sezonun ne zaman başlayacağı henüz belirsizliğini korurken, bazı planlar ise ortaya çıkmaya başladı. Çarpıcı detay ise her sezonda merakla beklenen NBA All-Star haftasonu organizasyonu hakkında. Peki, 2021 NBA All-Star oynanacak mı, düzenlenecek mi? İşte tüm detaylar...

NBA All-Star iptal edilebilir!

Eren TUNCAY - AJANSSPOR

Pandemi nedeniyle NBA'in en uzun sezonu Los Angeles Lakers'ın şampiyon olmasıyla beraber geride kalırken, yeni sezonun planlaması ise henüz resmi olarak açıklanmadı. Buna ek olarak 2021 NBA All-Star organizasyonunun düzenlenmeme ihtimali bulunuyor.

Ancak ortaya çıkan bazı detaylar var elbette. The Athletic'in belirttiği haberde, daha önce Ocak ayı ortası veya sonuna çekilmesi planlanan NBA sezonunun daha erkene, Aralık sonuna çekilme ihtimali yer alıyor.

Maç sayısı düşecek

Buna bağlı olarak normal şartlarda 82 maç üzerinden oynanan 'normal sezon'daki maç sayısı 10 maç düşürülerek 72 maç olacak ve sezonun bitişi Temmuz ayına çekilecek. Henüz resmi bir açıklama olmasa da öncelik olarak bu plan üzerinde çalışmalar yapılıyor.

NBA All-Star'ın iptali

Her sezon özellikle merakla beklenen, heyecan dolu yarışmalara ve yıldızlarla dolu oyuncuların bulunduğu maçlara sahne olan NBA All-Star hafta sonu organizasyonu ESPN'in haberine göre bu sezon düzenlenmeyebilir. Koronavirüs salgının dünya çapında devam etmesi sebebiyle seyircilerin henüz NBA'in yeni sezonunda olup olamayacağı, olsa da ne kadarının stadyumlara alınabileceği kesin değilken, büyük ekonomik bir getirisi olan All-Star hafta sonu organizasyonlarının seyircisiz veya az seyircili ortamda yapılmasına sıcak bakılmadığı ifade edildi.

Normal şartlar devam ederse, 2021 All-Star'ı Indianapolis şehrinde düzenlenecek. Ancak iptal edilirse gelecek sene şehrin, organizasyonu düzenlemek için yeniden sıra alacağı ise net değil. Planda yer alan sıralamaya göre All-Star; 2022'de Cleveland, 2023'te ise Salk Lake City'de düzenlenecek.

Format değişmişti

Geçen sezon ise All-Star maçında format değişmiş ve maça gelen rekabet düzeyinden dolayı başta taraftarlar olmak üzere, NBA yönetimi de bu format değişikliğinden memnun kalmıştı. 

2020 All-Star maçında Los Angeles Lakers'tan LeBron James ve Milwaukee Bucks'tan Giannis Antetokounmpo'nun kaptanlığındaki takımların karşılaştığı All-Star maçının ilk üç periyodunda da skor 0-0'dan başlamıştı. Böylece 12'şer dakikadan oynanacak ilk üç periyodun galibi ayrı ayrı belirlenmişti.

Üç çeyrek sonunda önde giden takımın toplam skoruna, Kobe Bryant'ın giydiği 24 numaralı formanın anısına 24 sayı eklenecek ve karşılaşmanın galibini belirleyecek hedef sayı ortaya çıkmış ve süresiz oynanacak son çeyrekte söz konusu hedef sayıya ilk ulaşan taraf maçı kazanmıştı.