NBA Eski Yıldızı John Amaechi, Heathrow Havalimanında Boyu Yüzünden Aşağılandı

İsa Kethüda
30.11.2022 - 00:23 | Son Güncellenme: 30.11.2022 - 00:26

Basketbol haberleri. NBA eski yıldızı John Amaechi, Heathrow Havalimanı’nda boyu yüzünden özel olarak arandığını ve aşağılandığını açıkladı. İşte detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Cleveland Cavaliers, Utah Jazz ve Orlando Magic için forma giyen eski basketbolcu John Amaechi yeni açıklamaları ile dikkat çekti. 2.08cm boyundaki Amaechi, Heathrow Havalimanı’nda uzun boylu olduğu için özel olarak arandığını ve çalışanlar tarafından aşağılandığını söyledi.

"Çok kızgınım"

2.08cm boyundaki eski NBA yıldızı John Amaechi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile dikkat çekti. Heathrow Havalimanı’nda kendisine güvenlik tarayıcıları için fazla iri olduğunun söylendiğini açıklayan Amaechi havalimanı personelleri tarafından aşağılandığını şu sözlerle açıkladı: "Heathrow Havalimanı’nda özel aramaya maruz kaldım. İlk ‘bip’ sesi rastgele bir seçimdi (her zaman olduğu gibi) Sonra ise başka bir makine çift sarı işareti verdi. Burada alıntı yapıyorum: ‘Çok büyüksün’ dediler. Ardından 2 kişi ile özel arama yapıldı. Eskortluk ile götürülmek çok küçük düşürücü. Çok öfkeliyim. Yine."

Personelin mazereti kızdırdı

Güvenlik tarayıcılarına sığmadığı gerekçesi ile iki kişi tarafından özel olarak aranan John Amaechi kendisini aramak isteyen havalimanı personellerine bunu neden yapmak istediklerini sordu. Havalimanı personelinin kendisine uzun boylu olduğunu söyleyerek Amaechi’nin boyunu mazeret etmesi eski NBA yıldızını kızdırdı. 

İlgini Çekebilir
Jesus'u gönderen yok giderse kendi gider
Habere Git

"İhtiyaç duyduğumuzda yapacağız"

John Amaechi’nin paylaşımının ardından İngiltere’deki Heathrow Havalimanı tarafından özür açıklaması geldi. Bir Heathrow sözcüsü tarafından yapılan MailOnline’a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ek güvenlik kontrolleri için çağrılmanın bir yolcunun havaalanındaki deneyimini etkileyebileceğini anlıyoruz. Bu ekstra kontroller ayrımcı değildir ve yalnızca güvenlik nedenleriyle yapılmaktadır. Ne zaman ihtiyaç duyulursa, yolcuyu özel bir odaya davet edeceğiz ki bu kontroller derhal ve özel olarak yapılabilsin. Amacımız, bu süreci olabildiğince sorunsuz bir şekilde tamamlamak ve yolcuların yolculuklarına devam etmelerini sağlamaktır. İster yolcu ister iş arkadaşı olsun, herkesin Heathrow'da kendini güvende hissetmesini ve hoş karşılanmasını istiyoruz."

John Amaechi nedir?

Amerikalı basketbolcu John Amaechi 26 Kasım 1970’te Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya geldi. NBA kariyeri boyunca Cleveland Cavaliers, Utah Jazz ve Orlando Magic formaları giyen Amaechi 294 maçta forma giydi. 16,4 dakika süre ortalaması yakalayan John Amaechi’nin diğer istatistikleri ise şu şekilde: 6,2 sayı, 2,6 ribaunt, 0,8 asist, 0,3 top çalma, 0,3 blok.

İlgini Çekebilir
Valencia, Dünya Kupası'na gözyaşlarıyla veda etti: "Başaramadık"
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler