AjanssporAjansspor uygulamasını indir

NBA'de İlk Kez Los Angeles Lakers ve San Antonio Spurs Play-Off'a Kalamadı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 15 Nis 2022 - 19:31 / Son Güncelleme : 15 Nis 2022 - 19:54

NBA'de normal sezon bitti ve Play-Off'a kalan takımlar belli oldu. Los Angeles Lakers ile San Antonio Spurs NBA tarihinde ilk kez play-off'a kalamadı.

AJANSSPOR HABER

NBA'de 2021/22 normal sezonu sona erdi. Takımların sıralamalarının netleşmesinin ardından Play-Offlar'a katılacak ekipler de belli oldu. Bu sonuçlara göre NBA tarihinde şok edici bir ilk yaşandı.

Lakers ve Spurs hegemonyası kırıldı

NBA Play-Offları'nda izlemeye alışık olduğumuz ve finallere adını yazdırmayı başaran ekiplerin başında Los Angeles Lakers ile San Antonio Spurs gelir. Jerry West, Magic Johnson, Shaquille O'Neal ve Kobe Bryant'lı Lakers kendi dönemlerine damga vururken, Tim Duncan, Tony Parker ve Manu Ginobili ile Big 3 kuran Greg Popovich de 2010'lu yıllarda adından söz ettirmişti.

76 yıllık tarihte ilk!

Play-Offlar'a katılmaya hak kazanan takımların kesinleşmesi ile bu sezon NBA tarihine geçti. Günümüzden 76 yıl önce kurulan NBA'de ilk defa Los Angeles Lakers ile San Antonio Spurs NBA Play-Offları'na katılamadı.

Play-Offlar'a katılan takımları

NBA'de Doğu ve Batı Konferansları'nda Play-Offlar'a kalan takımlar şu şekilde:

  • Doğu Konferansı: Miami Heat, Boston Celtics, Milwaukee Bucks, Chicago Bulls, Philadelphia 76ers, Toronto Raptors, Brooklyn Nets
  • Batı Konferansı: Phoenix Suns, Memphis Grizzlies, Golden State Warriors, Denver Nuggets, Dallas Mavericks, Utah Jazz, Minnesota Timberwolves

Play-In heyecanı devam ediyor

NBA'de 4 takım Play-Off'a kalma yolunda Play-In mücadelesi vermeye devam ediyor. Doğu'da Cedi Osman'lı Cleveland Cavaliers ile Atlanta Hawks karşı karşıya gelecekken, Batı'da ise Los Angeles Clippers ile New Orleans Pelicans maç yapacak. Bu mücadelelerin galipleri, Play-Off'ta Konferans liderleri ile eşleşecek.

Lakers ile Spurs'ten 22 şampiyonluk

Los Angeles Lakers, NBA'de en fazla şampiyon olan iki takımdan biri. Lakers, 17 şampiyonluk ile bu alanda Boston Celtics ile liderliği paylaşıyor. San Antonio Spurs ise kulüp tarihinde 5 kez mutlu sona ulaşırken, NBA'in en büyük kulüpleri arasına girmeyi başardı.