AjanssporAjansspor uygulamasını indir

NBA'de Golden State Warriors Yıldızı Stephen Curry'nin Annesinden İtiraf!

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 11 May 2022 - 00:06 / Son Güncelleme : 11 May 2022 - 00:09

NBA ekiplerinden Golden State Warriors’ın oyuncusu Stephen Curry’nin annesi Sonya Curry, oğluna hamile kaldığında kürtaj olmayı düşündüğünü açıkladı.

Ulusal Basketbol Ligi’nin (NBA) Batı Konferansı takımlarından Golden State Warriors’ın yıldız oyuncusu Stephen Curry’nin annesi Sonya Curry hamilelik döneminde oğlunu aldırmayı düşündüğünü açıkladı.

"Stephen’a onu aldırmak istediğimi söyledim"

NBA oyuncularından Seth Curry ve Stephen Curry’nin annesi Sonya Curry yeni podcast röportajındaki açıklamaları ile dikkat çekti. Eski NBA oyuncusu Dell Curry ile 3 çocuğu olan Curry röportajında 3 çocuğuna da dünyaya gelmeden önce bir kez kürtaj olduğunu şu sözlerle açıkladı:

"Çocuklarım dünyaya gelmeden önce kürtaj olmuştum. Stephen en büyük çocuğum ve ona hamile kaldığım zaman da kürtaj olmayı düşündüm. Ve bunu da oğlumla paylaştım. Biliyorsunuz Dell ve ben çocuklarımızı yetiştirirken onlardan çok fazla şey saklamadık. Her ne kadar şöhret ve lüks içinde olsak da hayatlarımız gerçek. Kimsenin hayatı peri masalından ibaret değil ve biz de bu yüzden bazı şeyleri çocuklarımızdan saklamayı reddettik."

"Yaşlı bir adamlaydım"

Çocuk sahibi olmadan önce yaptırdığı kürtajı anlatan Curry ‘’O zamanlar lisedeydim ve üniversiteye geçmek üzereydim. Yaşlı bir adamla birlikteydim ve kürtaj yaptırma kararı alıyordum.’’ dedi.

"Kızıma her şeyi anlattım"

Röportajında eskiden birlikte olduğu yaşlı adamı kızı Sydel’a anlattığını da söyleyen Curry bunu kızını koruyabilmek için yaptığını şu sözlerle ifade etti: "Çocuklarım eskiden biriyle birlikte olduğumu biliyorlardı ama detaylardan haberleri yoktu. Çocuklarıma özellikle de kızıma karşı çok korumacıyım ve bu yüzden kızımın neden böyle olduğumu anlamasını istedim. Ona her şeyi anlattım."

"Bu kararı almak zordu çünkü bunu onlarla paylaşmak istemiyordum. Her şeyi ona anlatmadan önce ‘Bunu yapmalıyım. Benim neden böyle olduğumu anlamalı.’ diye düşündüm. O benden tamamen farklı bir insan ama ben ona karşı koruyucu olmak istiyorum."