NBA’de Geçmişten Günümüze Yaşanan Kavgalar

İsa Kethüda
10.10.2022 - 15:24 | Son Güncellenme: 10.10.2022 - 16:14

NBA'de Geçtiğimiz hafta Golden State Warriors’un antrenmanında Jordan Poole ile yumruklaşan Draymond Green, daha önce yaşanan birçok kavgayı akıllara getirdi.

AJANSSPOR-HABER

NBA’deki antrenman kavgaları eşine az rastlanan bir durum değil ama bu kavgalar genelde halının altına süpürülür. İşte hafızalarda kalan takım içi kavgalar…

Bobby Portis-Nikola Mirotiç kavgası

Chiacgo Bulls’un antrenman kampında Bobby Portis, Nikola Mirotiç’e yumruk atarak yörünge kemiğini kırdı. Nikola Mirotiç sezonun ilk 23 maçını kaçırdı, kulüp Bobby Portis’e 8 maç ceza verdi. Olayın sonunda özür dileyen Portis, Mirotiç’in de takıma dönmesiyle Bulls son derece iyi bir performans sergiledi ve birlikte üst üste tam 7 maç kazandılar. Nikola Mirotiç işin sonunda Pelicans’a takaslandı. Bobby Portis açıklamasında bu olayda nefsi müdafaa yaptığını söylemişti.

Evan Turner-Lance Stephenson kavgası

NBA’in uçarı kişiliği Lance Stephenson ve Evan Turner 2014 play-offl'arındaki Atlanta Hawks eşleşmesinden kısa bir süre önce Indiana Pacers’ta fiziksel bir temasa girdiler. Her iki oyuncu da olayın büyütülecek bir şey olmadığını söylerken olayın tek kanıtı Turner’ın boyun kısmındaki birkaç çizikti.

İlgini Çekebilir
Muslera'dan bir sonraki takımı için: "Değerlendiriyorum"
Habere Git

Zach Randolph-Ruben Patterson kavgası

Zach Randolph’un Portland günlerinde yaşanan kavgada aslında Zach Randolph başka bir kavgayı kendi kavgasına çeviriyor. Randolph, takım arkadaşı Qyntel Woods’un Patterson ile tartıştığını fark ediyor. Woods’un tarafını seçerek Patterson’u yumruklayan Zach Randolph, Patterson’un göz çukurunu kırıyor. John Canzano’nun (Oregon’lu köşe yazarı) açıklamalarında göre Zach Randolph o olaydan sonra Dale Davis’in evinde birkaç gün saklandığını söyledi sebebi de Patterson’un kendisini vuracağından korkması yüzünden. Randolph 2 maç ceza ve 100 bin dolar para cezası almıştı.

Shaquille O’Neal-Kobe Braynt kavgası

Her ilişkide inişler çıkışlar vardır. Kobe ve Shaq’ın ilişkisi de sevgi dolu olmasına rağmen bu inişleri yaşamış bir ilişki. Kobe, Jimmy Kimmel Show’da ilk defa kavga ettikleri zamanı hatırlamıştı.

Bir hücum sırasında yaşanan kavgada ilk yumruğu Shaq’ın attığını söyleyen Kobe, o anda beni fena halde döveceğini bilsem de geri adım atmayacağımı hissettirmem gerekiyordu’’ açıklamasında bulunmuştu. Yumruktan sonra herkes Shaq’ın üstüne atladı ve sonra oynamaya devam ettiklerini söylemişti.

Gary Payton-Vernon Maxwell

Şimdi biraz daha eskilere gidiyoruz.

2013 yılında ‘’Keepin’ It Real’’ adlı şova katılan Gary Payton, Maxwell ile olan kavgasını anlattı.

‘’Soyunma odasına gittim ve onu orada bekledim’’ dedi. ‘’Güzel ellerimi incitmek istemedim ama erkek olduğum için gidip bir ağırlık aldım, Horace Grant engel olmaya çalıştı. Ağırlıkla Maxwell’in kafasına kırmaya çalıştım ama Horace Grant’e çarptı kendimi çok kötü hissetmiştim’’ açıklamasını yapmıştı. Olaydan sonra iki oyuncu da açıklanmayan bir para cezası aldı ama hiçbir maç kaçırmadılar.

Michael Jordan- Steve Kerr ve Will Perdeu kavgası

Michael Jordan’ın antrenmanlarda takım arkadaşlarına zorbalık yaptığı bilinen bir gerçek.Jordan, antrenman sırasında Steve Kerr ve Will Perdeu’ya ayrı zamanlarda yumruk attı ve Steve Kerr’in gözünün kararmasına neden oldu. Jordan özür diledi ve olay tatlıya bağlandı. Chicago Bulls bu oyuncu grubuyla şampiyonluk kazandı.

İlgini Çekebilir
Futbolculara Altay Bayındır fırçası
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler