"NBA'de oynamak istiyorum"

12 Mayıs 2020 17:04- Son Güncelleme - 12 Mayıs 2020 17:10
Google news abonelik

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes'in yıldız oyuncusu Vasilije Micic çarpıcı açıklamalarda bulundu. Litvanya basınından 15min.lt'ye konuşan oyuncu karantina günlerinden, Anadolu Efes kariyeri, Euroleague ve NBA hayallerinden bahsetti.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Tüm beklentilerimi kapattım"

"Tüm beklentilerimi kapattım"

Sezon devam ediyormuş gibi antrenmanlara devam ettiğini söyleyen Micic: "Basketbolda ve hayatta hiçbir şey için plan yapmam. Örneğin her maçtan önce farklı hazırlıklar yapıyorum. Aynı rutini asla üst üste 2 kez yapmam. Sezonun geri kalanı için de plan yapmıyorum. Tüm beklentilerimi kapattım. Çünkü şu an kimse kimse için bir şeyleri garanti edemez. Normal basketbol sezonuymuş gibi antrenmanlarımı yapıyorum. Psikolojimi sanki oynuyormuşuz gibi tutuyorum. Her gün bireysel antrenmanlarıma devam ediyorum. Tabii takım çalışmasından mahrum kalıyorum. Ancak eskisi gibi sıkı çalışmaya devam ediyorum. Her şey aynı." ifadelerini kullandı.

"Euroleague şampiyonu ilan edilmemiz..."

"Açıkçası Euroleague şampiyonu ilan edilmemiz gerektiğini düşünmüyorum. Yapılması gereken doğru şey oyunu sahada oynamak ve sahada kazanmak. Evet bu sezon güzel işlere imza attık. Fakat kupayı bu şekilde almak yanlış olur. Bu sezon Avrupa'da sezon oynanmazsa bu her şeyi kaybettiğimiz anlamına gelmez. Bu sadece bir ara."

"Geleceğim için tek senaryo..."

NBA'e gitme ihtimali hakkında konuşan Sırp oyuncu: "Elimde sadece 2 tane senaryo var: Ya Anadolu Efes'te kalacağım ya da NBA'ye gideceğim. Şu an için bir şey söyleyemiyorum. Çünkü her şey durmuş durumda. İşler böyle olunca duygusal kararlar alabilirim çünkü. Anadolu Efes için oynamayı gerçekten çok seviyorum.  Son 2 yılda yaşadığımız her şey çok güzeldi. Avrupa'da Anadolu Efes'i temsil etmekten mutluluk duyuyorum. Son zamanlarda Olympiacos'a gideceğim gibi haberler gördüm. Bunu ilk kez sosyal medyada duydum. Geleceğim için tek senaryo Anadolu Efes veya NBA. Şu an NBA hakkında konuşmam sadece spekülasyon olacaktır. Söyleyecek bir şeyim yok çünkü hiçbir gelişme yaşanmadı. Zamanı gelince belki daha fazlasını söyleyebilirim."

"Oradan bakılınca belki de şimdi NBA'ye gitme ihtimalim daha yüksek görünüyordur. Ben sadece NBA'de oynamak için NBA'de oynamak istemiyorum. Eğer işler yolunda gitmezse,sadece bir NBA kariyerimden gurur duymak istemiyorum. Bir NBA ekibinin parçası olmak istiyorum. Orada önemli bir oyuncu olamıyorsam, NBA'yi tek başına oynamak beni mutlu etmeyecektir. NBA'de daha az dakika ya da daha küçük bir rol oynayabilirim. Ancak Avrupa'daki kariyerim boyunca 20 dakikadan daha uzun bir rol oynayabileceğimi gösteren bir oyuncu statüsüne sahip olduğumu düşünüyorum."

"Shane Larkin, NBA'ye geri dönmek istiyor"

"Shane Larkin, NBA'den hoşlanıyor. Larkin, NBA'ye geri dönmek istiyor. Ancak önce ona en büyük neşeyi verecek duruma odaklanıyor. Ben de aynısını kendim için arıyorum. Asla garanti diye bir şey yoktur. Larkin 2 yıldır İstanbul'da ve buradaki neşeyi hissediyor. Burada kariyerindeki en iyi basketbolu oynuyor. Çünkü kendini özgür, emin ve mutlu hissediyor. Ben de son 2 yıldır aynı şekilde hissettim. Bu NBA ile ilgili kararımı verirken kesinlikle değerlendireceğim şeylerden biri. Shane, bana bunu tavsiye etti.Kendi ve mutluluğunuzu bulmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak bir bakalım. Herkesin hikayesi farklıdır. Bu da benim seçimim olacak."

Sokakta futbol şovu yaptı! Sokak futbolu...