NBA'de yeni kural! Yıldızlar dinlendirilemeyecek...

Ali Bozkurt
13.09.2023 - 22:14 | Son Güncellenme: 13.09.2023 - 22:16

NBA yönetim kurulu tarafından maçların rekabet seviyesini arttırmaya yönelik yeni bir karar alındı. Kurallar neler olacak ve maddeleri neler? İşte detaylar...

NBA'de yeni kural! Yıldızlar dinlendirilemeyecek...

AJANSSPOR HABER

NBA'de devrim niteliğinde bir karar alındı. The Athletic'in haberine göre artık bir takım, aynı maçta iki yıldız oyuncusunu birden dinlendiremeyecek. Yıldız oyuncu kavramı, son üç sezonda All-Star veya All-NBA takımına giren kişi olarak tanımlanacak.

Rekabet arttırılacak

Takımların sezon boyuna yıldız isimlerini önemsiz gördükleri maçlarda dinlendirmesi büyük tartışmalara yer açıyordu. Yıllar boyunca bunun önüne geçmekte zorlanan NBA yönetimi, yeni kuralları devreye sokarak rekabeti sezon boyunca yüksekte tutmayı planlıyor.

 Bu karar ile birlikte, özellikle ulusal kanalda verilen maçlarda yıldız isimlerin parkeye çıkması ve rekabetin son maça kadar sürdürülmesi amaçlanıyor.

Ciddi cezalar yolda

Yeni kurala uymayan takımları büyük para cezaları bekliyor. Buna göre takımların İlk ihlal için 100.000 dolar, İkinci ihlal için 250.000 dolar ve gelecekteki herhangi bir ek ihlal için önceki para cezasından 1 milyon dolar daha fazla ceza ödemesi sağlanacak.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler