NBA'de yıldız oyuncuların dinlendirilmesine kısıtlama getirildi

İsa Kethüda
14.09.2023 - 11:32 | Son Güncellenme: 14.09.2023 - 11:34

Basketbol haberleri. Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) 2023-24 sezonunda bir takım, aynı maçta sadece tek bir yıldız oyuncusunu dinlendirebilecek. Detaylar.

NBA'de yıldız oyuncuların dinlendirilmesine kısıtlama getirildi

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) 2023-24 sezonunda bir takım, aynı maçta sadece tek bir yıldız oyuncusunu dinlendirebilecek.

Yıldız oyuncuların dinlendirilmesine kısıtlama getirildi

Normal sezondaki yoğun maç trafiği ve lig sonlarına doğru derecelerin belli olması gibi gerekçelerle NBA takımı başantrenörlerinin sıklıkla başvurduğu yöntemler arasında yer alan yıldız oyuncuların dinlendirilmesine kısıtlama getirildi.

NBA'den yapılan açıklamada, lig paydaşlarının katıldığı toplantıda alınan kararla, bu sezon bir takım, sakatlık gerekçesi hariç bir maçta en fazla bir yıldız oyuncusunu dinlendirebilecek. 

İlgini Çekebilir
Buruk'tan olay sözler: "G.Saray'ı karıştırmak için çok büyük bir çaba var"
Habere Git

Oyuncuların oynatılması zorunlu hale gelecek

Özellikle, ABD kanallarından canlı yayınlanan maçlarda, yıldız oyuncuların oynatılması zorunlu hale gelecek.

Adam Silver: "Sağlıklı bir oyuncuysanız, oynamanız beklenir"

Yıldız oyuncu kriteri ise "önceki üç sezon içinde All-Star veya All-NBA takımına seçilme" olarak belirlendi. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan NBA Başkanı Adam Silver, "Bu ligin bir prensibi var. Sağlıklı bir oyuncuysanız, oynamanız beklenir." ifadelerini kullandı.

Kurala uymayana para cezası verilecek

Bu kurala uymayan takımlara ise yüksek miktarda para cezası verilecek. Buna göre, takımların ilk ihlal için 100 bin, ikincisi için 200 bin dolar ödemesi gerekecek. Sonraki ihlallerin her birinde ise birer milyon dolar ceza uygulanacak.

İlgini Çekebilir
Gelişi olay gidişi kolay oldu! G.Saray'da ayrılık...
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler