AjanssporAjansspor uygulamasını indir

'Ne namussuzluk yaptık, ne de ahlaksızlık' dedi ve bıraktı!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 22 May 2021 - 23:53 / Son Güncelleme : 23 May 2021 - 01:09

TFF 1. Lig’de Altınordu’ya elendikleri maçın ardından tribünlerin tepkisine uğrayan Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam isyan ederek görevini bıraktı.

AJANSSPOR-HABER

TFF 1. Lig’de sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Yılport Samsunspor’da büyük yıkım yaşanıyor. Süper Lig hayallerine Altınordu önünde veda eden kırmızı-beyazlılar maç sonu tribünlerdeki taraftarlarının büyük protestosuyla karşılaştı. 

Ertuğrul Sağlam ve futbolculara protesto

Karşılaşmayı davetli olarak 19 Mayıs Stadı’nda izleyen az sayıdaki taraftar hem teknik direktör Ertuğrul Sağlam’a hem de futbolculara tepki gösterdi. Bu durum üzerine kısa bir açıklama yapan Sağlam, “Gecemize gündüzümüze kattık, ne namussuzluk yaptık ne de ahlaksızlık yaptık. Bu tepkiler çok yersiz" dedi.

Sağlam: Yeri geldi primleri ben ödedim

Deneyimli teknik adam, "Samsunspor'da 12 senem geçti. Milyon dolarlar kazandırarak gittim. Daha sonra tekrar geldim. Yeri geldi cebimizden para verdik, oyuncuların primlerini ödedik. Samsunspor'un benim için önemini anlatıyorum. Ancak hakaretler onur kırıcı ve üzücü" ifadelerini kullanarak da veda sinyali verdi.

'İstifa isteniyorsa gereğini yaparız'

Morali son derece bozuk olan Sağlam basın toplantısında istifa edip etmeyeceğinin sorulması üzerine, "Kimsenin aklı kalmasın. 4.5 yıllık sözleşmem vardı ama önemli değil, gereğini yaparız. Maç devam ederken istifaya davet edilmenin de bir manasını olmadığını düşünüyorum. Çok üzgünüm" yanıtını verdi.  

 

 

 

 

 

Samsunsporlu futbolcular yıkıldı

Öte yandan son düdükle birlikte sahada yığılıp kalan ve gözyaşlarını tutamayan Samsunsporlu futbolcuları da tek tek yanlarına giden Ertuğrul Sağlam teselli etti. Samsun Kent Haber'in son dakika paylaşımına göre Sağlam, teknik direktörülük görevinden istifa etti.  

 

SAMSUNSPOR'UN NEFESİ YETMEDİ! SÜPER LİG'E SON BİLET İZMİR'İN