AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Ne üzülmesi, deliriyorum!"

İlk Yayınlanma : 21 Eki 2020 - 10:19 / Son Güncelleme : 21 Eki 2020 - 10:28

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Alanyaspor yenilgisi sonrası konuştu. Yenilgi sonrası, 'Üzülmüyorum, deliriyorum' diyen Cengiz, eski başkan Dursun Özbek'in Galatasaray'a zarar verdiğini anlattı. Cengiz, Falcao'nun formasının kaç adet satıldığını ve Fatih Terim ile aralarındaki son durumu da anlattı.

"Ne üzülmesi, deliriyorum!"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in Alanyaspor maçı yenilgisi sonrası yakın bir dostluyla yaptığı konuşmayı, gazeteci Attila Gökçe Milliyet gazetesindeki köşesine taşıdı. Mustafa Cengiz, kongre çağrıları, Dursun Özbek konusu, Fatih Terim ve büyük hayal kırıklığı yaşadığı Radamel Falcao ile ilgili dikkat çeken sözler sarf etti. İşte detaylar...

Mustafa Cengiz: "Deliriyorum"

Mustafa Cengiz Alanya yenilgisi için, 'Üzülüyor musun?' sorusuna, 'Deliriyorum. Bu pandemi, milli maç araları hiç yaramıyor bize... G.Saray dinleniyor sadece... Sonuçlar ortada' yanıtını verdi.

"Verilen emeğe rağmen karşılığını alamıyorsunuz"

Cengiz, "Alanyaspor’a kaybettik. Herkesin bir yorumu var. Bence bu pandemi araları, milli maç araları hiç yaramıyor bize. Galatasaray dinleniyor sadece... Sonuçlar ortada... Oysa kıran kırana maçlarla alışılmışın dışına taşan bir rekabet ortamı oluşmasını, o ortamda Galatasaray’ın da yer almasını isterim ben. Çıta yükselsin, adrenalin artsın. Ama onca çabaya, verilen emeğe rağmen karşılığını alamıyorsunuz" dedi.

"500 bin satılacak denilen Falcao'nun forması 30 bin satıldı"

Galatasaray Başkanı, “Keşke Kerem Aktürkoğlu, Oğulcan Çağlayan ya da Ali Yavuz Kol gibi gençlerimizle mücadele edip de yenilseydik. Falcao gelecek, goller atacak, 500 bin forma satacak dediler. Sattığımız forma sayısı 30 bin!" diyerek Kolombiyalı golcüyle ilgili yaşadığı hayal kırıklığını da dile getirdi.

"Dursun Özbek'in hamlesiyle Galatasaray 157 milyon Euro zarara girdi"

Mustafa Cengiz, kulüple davalık olan eski başkan Dursun Özbek'in Galatasaray'a zarar verdiğini savundu. Cengiz, "İki yılda 38 futbolcu aldım, 52 futbolcuyu gönderdim. 7 deve dişi transferimiz var. Transfer harcamalarında 19 milyon Euro kâra geçtik. Futbol, basketbol, voleybol bütün takımlarımızla 28 kupa aldık. İki Süper Lig şampiyonluğumuz var. Dursun Özbek’in alacağını tahsil etme hamlesiyle Galatasaray 157 milyon Euro zarara girdi. İnsanlar bunu dikkate almalı" diyor.

Mustafa Cengiz: "Zararına oynuyoruz"

Sarı-kırmızılıların başkanı, maça olan ilgiden de memnun değil. Cengiz, elde edilen gelirin güvenlikçilerin bile ücretini karşılayamadığını belirtti. Cengiz, "Localarda 2000’e yakın seyirci kontenjanımız vardı. Maça 410 kişi geldi. Elde ettiğimiz gelir de sadece 95 bin lira. Bu para bizim maç günü yaptığımız harcamalara göre çok yetersiz. Bizim güvenlikçilerimizin ücretini bile karşılamıyor. Stadımızda oynanan her maçta 500 bin TL giderimiz var. Zararına oynuyoruz" diye konuştu.

"İzin alamıyoruz, anlayın artık!"

Attila Gökçe, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in kongre önerilerine verdiği yanıta da köşesine yer verdi. Gökçe'nin yazısına göre Cengiz, "Yahu izin alamıyoruz. Anlayın artık! Bir de Divan Kurulumuz var. Çok eleştiriler alıyoruz. Başka kulüplerde divan kurulları yönetime yardımcıdır. Soruları yazılı alıp başkana cevap hakkı tanırlar. Bizde öyle değil... Herkes Zoom’dan istediği gibi konuşuyor" ifadelerini kullandı. 

"Fatih Hoca, her çağrıma iki dakikada koşarak gelir"

Galatasaray Başkanı, Fatih Terim ile ilgili olarak ise "Bazıları Fatih Hoca’nın çağırdığım halde yönetime gelmediğini ileri sürüyor. Ayıp ediyorlar. Fatih Hoca ile her zaman görüşüyoruz. Her çağrıma iki dakikada koşarak gelir. Bu anlamda hiçbir sorunumuz yok. Kimse geçmiş yıllarda dikkate alınmayan çağrılarla beni ve arkadaşlarımı karıştırmasın" dedi.