AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Necip maç kaç kaç?"

İlk Yayınlanma : 16 May 2021 - 23:22 / Son Güncelleme : 17 May 2021 - 11:03

Beşiktaş'ın Cezayirli oyuncusu Rachid Ghezzal, Göztepe maçında sürekli kenarda ısınan Necip Uysal'a yanaşıp "Necip kaç kaç maç" diye soruyordu. Detaylar haberimizde...

"Necip maç kaç kaç?"

AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş, puan avantajını yitirerek son haftaya girmiş ve şampiyonluğa Galatasaray'ı da ortak etmişti. Kendisi İzmir'de hem kazanacak hem de İstanbul'da Galatasaray'ın puan kaybetmesini ama bu olmasa bile en azından genel averajda kendisini geçmemesini bekleyecekti. 

Malum, siyah beyazlılar Göztepe'ye konuk olurken, Galatasaray evinde Yeni Malatyaspor'u ağırlıyordu. Maç öncesi genel tahminler Galatasaray'ın farklı kazanacağı, buna karşın Beşiktaş İzmir'de puan bile kaybedebileceği yönündeydi.

Arda Beşiktaş'ı izledi

İki maç da başladı. Ve her ne kadar oyuncular ve teknik heyetler kendi maçlarına odaklansalar da gözler bir yandan da rakiplerinin maçlarındaydı. Yedek kulübesinde tablet bilgisayarlar ve cep telefonlarından sürekli skorlara bakılıyordu. Örneğin Arda Turan oyundan çıktıktan sonra tribünde Beşiktaş maçı izlerken görüldü. Bu da gayet normaldi. Çünkü İzmir'de de benzer görüntüler vardı.

Beşiktaş öne geçti ama...

Beşiktaş, 1-0 öne geçerken, Galatasaray 1-0 yenik duruma düşüyordu. Gürsel Aksel Stadı'ndaki az sayıdaki Beşiktaşlı şampiyonluk şarkıları söylemeye başlıyordu haliyle. Fakat Göztepe, geriye düştükten sonra vitesi yükseltti ve Beşiktaş'ı aynı Fatih Karagümrük gibi bunalttı. Nihayet gol de gecikmedi. Bir de direkten dönen top... Beşiktaş taraftarları takımı yeterince ihtiraslı görmüyordu. Çünkü onların da göz kulağı diğer maçtaydı.

Elleriyle skoru söyledi

İkinci devre başladığında İstanbul'dan beraberlik golü haberi geldi. Çok geçmeden Galatasaray'ın öne geçtiği haberi de geldi. Siyah beyazlılar ise 1-1 götürüyordu maçı. Bu durumda şampiyon Galatasaray'dı. Gökhan Töre kenara gelip Sergen Yalçın'a "Hocam ne yapalım, baskıyı artıralım mı" diye soruyordu. Ama Rashid Ghezzal, sürekli kenarda ısınan Necip Uysal'a yanaşıp "Necip kaç kaç maç" diye soruyordu. Necip de "2-1 Galatasaray" diyordu. Ghezzal, aynı soruyu bir iki dakika aradan geçmeden sorup duruyordu. Necip de her defasında eliyle "2-1'i gösteriyordu"...

Kaç kişi o golü izledi!

Ve 69. dakika.. Larin şartları zorladı ve penaltıyı kazandırdı. Topun başına sezonun kahramanlarından Rachid Ghezzal geçti. Başkan o anda Ghezzal'ın golü attığı çok az kişi gözüyle şahitlik etmiştir. Çünkü herkes sırtını döndü veya gözlerini kapattı. Herkes o "Çığlığı" bekledi ve nihayet duydu da... Beşiktaş 2-1 öne geçti... Dakikalar zor geçse de eriyordu. Töre bir kez daha kenara yanaştı "Hocam kaç kaç, daha gol atmamız lazım mı" diye sordu Sergen Yalçın'a... Yalçın da "Oğlum o maç bitti, haydi oyuna dön" dedi... Galatasaray 3-1 kazansa da kendisine yetmedi.

Sadece 1 golden fazlası

Evet, Ghezzal ve Töre'nin kenarla girdikleri bu diyaloglar oncasından sadece ikisiydi. İzmir'de mutlu sonu gören Beşiktaş oldu. Daha önce bir kez averajla şampiyonluk kazanıp iki kez de kaybeden Beşiktaş, bu kez sadece 1 gol farkıyla kupayı kucaklıyordu. Ama tüm sezon göz önüne alınınca aslında Beşiktaş'ın yarattığı fark 1 golden çok daha fazlasıydı.