Neden Frey'i oynattığını açıkladı: 'Asıl görevi gol atmak değildi...'

Fenerbahçe'nin Rizespor'u 2-1 mağlup ettiği maça ilk 11'de başlayan ve 90 dakika sahada kalan Michael Frey çok konuşulmuştu. Teknik direktör Erol Bulut, neden Frey'i ilk 11'de tercih ettiğini açıkladı.
17 Eylül 2020 10:30- Son Güncelleme - 17 Eylül 2020 10:33
Google news abonelik

Vedat Muriç'in Lazio'ya satışıyla birlikte golcü alternatifleri azalan Fenerbahçe, Rizespor maçına ileri uçta Frey ile başlamıştı.

Erol Bulut'un santrforda Thiam'ı değil de Frey'i tercih etmesi çok konuşulmuştu. 

45 yaşındaki teknik adam yakın çevresine Frey tercihinin perde arkasını anlattı. 

Fanatik gazetesinin haberine göre Erol Bulut, Frey'i taktik gereği forvette oynattı. Onun sahada sahte 9 rolünü üstlendiğini kaydeden Bulut, "Asıl görevi gol atmak değil, takım arkadaşlarının gol atmasını sağlamaktı. Savunma ile mücadeleye girmesini, pres yapmasını ve elinden geldiğince rakip defansı bozacak koşular yapmasını istedik. Burada amacımız kanatlardaki oyuncularımızın gol pozisyonlarına girmesini sağlamaktı. Hücum planlarını buna göre yapmıştık. Frey iyi mücadele etti ve sahada da işini yaptı" ifadelerini kullandı. 

90 dakika sahada kalan İsviçreli forvet gol veya asist kaydedemedi. Maç boyunca topla 46 kez buluşurken 26 pasta %61.5 isabet oranı yakaladı. Girdiği 17 ikili mücadelenin 6'sını kazanırken hava toplarında da 5/11'lik bir oran tutturdu. Frey maçı bir isabetli şutla tamamladı.

Tek kelime ile İnanılmaz! Top gol olmamak için...