• Diğerleri

Nenad Bjelica'dan Fenerbahçe açıklaması!

23 Mayıs 2020 13:25- Son Güncelleme - 23 Mayıs 2020 13:33
Google news abonelik

Fenerbahçe'nin en kuvvetli teknik adam adayı olan Hırvat Nenad Bjelica, RTL'ye önemli açıklamalar yaptı.

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Görüşmelerini yavaşladığını belirten Bjelica, "Dinamo Zagreb'ten ayrıldığımdam bu yana Fenerbahçe ile temasım var. Görüşmeler devam ediyor ama hiçbir şeyi somutlaştıramadık. Fenerbahçe ile yaptığım görüşmelerin nasıl sona ereceğini söylemek benim için çok zor. Bu koronavirüs süreci de görüşmeleri yavaşlattı, işimizi zorlaştırdı. Çünkü, Türkiye'deki birçok kulübün personelinde ve oyuncularında koronavirüs çıktı." ifadelerini kullandı.

"Fenerbahçe ile görüşmelerimiz bitmedi"

Sarı-lacivertlilerin kendisni Haziran başında takımda görmek istediklerini belirten Hırvat teknik adam, "Fenerbahçe, 30 milyon taraftarı olan çok büyük bir kulüp. Her teknik direktör, böylesi bir kulüpte çalışmayı hayal eder. Fenerbahçe'ye ben gitmedim, Fenerbahçe bana geldi. Bana telefonla ulaştılar ve durumumu sordular. Görüşmelerimiz henüz bitmedi. Beni Haziran başında takımın başında görmek istediklerini söylediler. Ancak, Türkiye'deki koronavirüs salgınının boyutları işimizi kolaylaştırmıyor." şeklinde konuştu.

Pandemiden dolayı süreç belirsiz

Pandemiden dolayı süreç belirsiz

Başka seçenekler üzerine de düşündüğünü belirten 48 yaşındaki teknik direktör şunları söyledi: "Fenerbahçe ile Ağustos ayında başlama opsiyonu üzerinde de konuştuk. Ancak, bu süreçte koronavirüs pandemisinin ne boyutlarda olacağını öngöremiyoruz. Tahmin etmek imkansız. Fenerbahçe ile anlaşamayacağım diye endişeli değilim. Çünkü, başka seçeneklerim de var. Her zaman söylüyorum, Avrupa'nın beş büyük liginde kendimi deneyebilirim. 13 yıldır teknik direktörlük yapıyorum. Buna hazırım."

"Daha önce Arap ülkelerinden teklifler aldım"

Arap ülkelerinden de teklif aldığını söyleyen tecrübeli hoca, "Dinamo Zagreb'te çalışırken Arap ülkelerinden multi-milyonluk teklifler aldım. Ancak, Dinamo'ya odaklanıyordum. O dönem Rijeka ve Hajduk ile maçlarımız vardı. Kafam tamamen Dinamo'nun başarısı üstündeydi. Sırtımda bu yük varken, diğer teklifleri düşünecek kadar yüzeysel biri değilimdir." dedi.

Crystal Palace - Arsenal (1-1) - Maç Özeti - Premier League 2019/20