Nenad Bjelica, Abdülkadir Ömür ve Paul Onuachu sakatlığı hakkında açıklama yaptı

Ali Bozkurt
17.09.2023 - 22:33 | Son Güncellenme: 17.09.2023 - 22:40

Süper Lig devi Trabzonspor, Beşiktaş'ı kendi sahasında 3-0 mağlup etti. Maçtan sonra Nenad Bjelica, açıklamalarda bulunurken sakatlıklar hakkında bilgi verdi.

Nenad Bjelica, Abdülkadir Ömür ve Paul Onuachu sakatlığı hakkında açıklama yaptı

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş'ı kendi sahasında 3-0 mağlup eden Trabzonspor'da Andülkadir Ömür ve yeni transfer Paul Onuachu maça devam edemedi. Teknik direktör Nenad Bjelica, iki ismin sakatlığı hakkında açıklamalarda bulundu.

''Taraftarlara söyleyecek söz bulamıyorum''

Maçtan hemen sonra taraftara övgüler yağdıran Bjelica, ''Hak ederek kazandığımız bir maç oldu. 90 dakikayı boyunca maçı domine ettik. Savunma kısmında daha iyi işler çıkardık. Beşiktaş gibi rakibiniz ne kadar büyük olursa olsun rakibe fırsat dahi vermedik. Taraftarlara söyleyecek söz bulamıyorum. Maç öncesi, maç sırası ve sonrasıanda inanılmaz destek verdiler. Gaalibiyette pay sahibi oldular. Oyuncularımızı, taraftarlarımızı ve çalışanlarımızı kutluyorum.'' dedi.

Bjelica'dan sakatlık açıklaması

Beşiktaş maçında oyuna devam edemeyen Ömür ve Onuachu hakkında konuşan Bjelica, ''Abdülkadir Ömür'ün kasık bölgesinde sakatlığı vardı. Risk etmek istemedik. Onuachu devam etmek istedi. Ağrısı artında ikinci yarının başında oyundan aldık.'' dedi.

''Daha önce oynadığımız limitli maçlarımız vardı''

Sakatlıklar ve cezalı oyuncular hakkında da konuşan Hırvat teknik adam, ''Kamp döneminde çok sıkı çalışmıştık. Belki de oyuncuların alışmadığı bir durumdu. Belki zamanla alıştılar. Zamanla takımın fizik kalitesini görüyorsunuz. Gayet iyi maçlar çıkardık. Son iki üç haftada aramıza katılan isimler kaliteli, iyi oyuncular. İşler bizim için daha da kolaylaştı. Daha önce oynadığımız limitli maçlarımız vardı. Sakat ve cezalı oyuncularımız vardı. Kadro olarak daha limitli gittik. Yeni katılanlarla birlikte çok daha geniş ve iyi bir kadromuz var. Bu da işlerimizi daha da kolaylaştırdı.'' dedi.
 

''Maçın tansiyonu yüksekti''

Üçüncü golden sonraki sevincinin dikkat çekici olduğu yorumu üzerine Hırvat teknik adam, "Kenarda maçı ben de oynuyorum. Belki sahada değilim ama. O duygumu, enerjimi oyuncularımın anlayabilmesi için kenarda duygularımı saklamıyorum. Maçın tansiyonu yüksekti. Taraftarlar stadı doldurmuştu. Gelen insanları mutlu etmek istiyorsunuz. Üçüncü gol galibiyetin habercisiydi. O anda duygu patlaması yaşıyorsunuz. En azından taraftarlarımız nasıl sevindiğimi gördü" ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler