AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Newcastle United’da hedef Brendan Rodgers

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 13 Eki 2021 - 19:40 / Son Güncelleme : 13 Eki 2021 - 19:43

Newcastle United’ın yeni sahibi, Muhammed bin Selman, teknik direktörlük görevi için Leicester City'yi çalıştıran Brendan Rodgers’ı istiyor. İşte detaylar.

Newcastle United’da hedef Brendan Rodgers

DIŞ HABER - AJANSSPOR

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Newcastle United’ın yeni sahibi Muhammed bin Selman, teknik direktörlük görevi için Leicester City'yi çalıştıran Brendan Rodgers’ı istiyor.

Rodgers için 16 milyon pound

İtalyan gazeteci Di Marzio'nun haberine göre; İngiliz ekibinin, Brendan Rodgers’ı takımın başına getirilebilmesi için Leicester City'ye serbest kalabilmesi için 16 milyon pound ödemesi gerekiyor. 

Bilindiği üzere İngiltere Premier Ligi, Suudi Arabistan kaynaklı şirketlerden oluşan konsorsiyumun İngiliz futbol takımı Newcastle United’ı satın almasına onay verildiğini duyurmuştu. 


Premier Ligi’nden yapılan açıklamada, Newcastle United'ın Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF), PCP Capital Partners ve RB Sports&Media’dan oluşan konsorsiyum tarafından devralınması konusundaki anlaşmazlığın çözüldüğü bildirildi.


Açıklamada, "Premier Lig, Suudi Arabistan Krallığı'nın Newcastle United Futbol Kulübü'nü kontrol etmeyeceğine dair yasal olarak bağlayıcı güvenceler aldı. Tüm taraflar, Newcastle United Futbol Kulübü ve taraftarlarına kesinlik ve netlik kazandıran bu süreci sonuçlandırmaktan memnuniyet duymaktadır." ifadesine yer verildi.

300 milyon sterlin

Yaklaşık 300 milyon sterlin değerindeki satış, yaklaşık 18 aydır yetkili merciler tarafından onaylanmayı bekliyordu.