Adıyaman hükmen galibiyet istedi Niğde sert tepki gösterdi

12.02.2022 - 19:51 | Son Güncellenme: 12.02.2022 - 19:54

TFF 2. Lig ekiplerinden Niğde Anadolu FK, adeta tarlaya dönen saha zeminine dair açıklama yaptı. Hükmen galibiyet isteyen Adıyamanspor'a sert tepki gösteren Niğde Anadolu, şehirde afet yaşandığını açıkladı.

Adıyaman hükmen galibiyet istedi Niğde sert tepki gösterdi

AJANSSPOR-HABER

Niğde Anadolu Sportif Direktörü Eser Eti, yarın saat 13.00'te karşılaşacakları Adıyaman 1954 Spor'un sportif direktörü Alper Aslan'ın sosyal medyadan stat zeminine dair yaptığı paylaşımlara tepki göstererek cevap verdi. Eti, Niğde'de anormal bir kar yağışı olduğunu belirterek, "Maçlarımızı oynadığımız Ömer Halisdemir Üniversitesi’deki futbol sahası son derece düzgün bir zemine sahip. Adıyamanspor Sportif Direktörü’nün spekülatif yorumlarını duydum. Maçı oynamaktan korkmalarına gerek yok. Bu akşam kontroller yapılacak. Zaten zemin futbol oynamaya elverişli olmazsa oynamak mümkün olmayacak çünkü Türkiye Futbol Federasyonu’nun da kuralları var" dedi.

'İlk defa mı kar yağıyor?'

Adıyamanspor'un hükmen galibiyet talebini de değerlendiren Eti, "Niğde Anadolu bütün yükümlülüklerini yerine getirmiştir ve öyle bir spekülasyona maruz kalmamız aslında başka sebeplerden kaynaklanıyor yine de Adıyamanspor Sportif Direktörü’nün açıklamalarından maçı oynamak istemediklerini anlıyorum. Oynamak istemiyorlar ise sahaya çıkmasınlar ancak biz hazırız, sahanın da hazır olmasını yetkililerden bekliyoruz" dedi.

TFF, ertelemeye karşı çıktı

Niğde’de son bir haftada yoğun yağış nedeniyle kar kalınlığının 30-50 cm'ye ulaştığını kaydederek, "İlimizde okullar 2 gün tatil edildi, sosyal hayat olumsuz etkilenmiştir. Kulübümüz ilk yağış itibarıyla Niğde Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile birlikte yoğun çalışmaya başladı. Mevcut durum TFF Kayseri Bölge Müdürlüğü'ne ve TFF Maç Planlama ile sürekli ve görsel olarak paylaşılmıştır. TFF maçın ertelenme durumu olmadığını ve sahanın her şartta kardan arındırılmasını istemiştir. Çalışmalarımız devam etmekte olup, maç saatine kadar zeminin uygun hale getirilmesi planlanmaktadır" dedi.

'Sahanın küçük bir bölümü çekildi'

Eser Eti, Adıyamanspor'un algı yaratmaya çalıştığını savunarak sözlerini şöyle bitirdi: "Rakibimizin sahanın zarar görmüş sadece küçük bir bölümünden görüntü paylaşıp algı yaratmaya çalışmasına anlam veremiyoruz. Maç günü gerekli kurullar sahayı inceleyip uygun kararı verecektir.”


Öte yandan Adıyaman 1954 Spor Sportif Direktörü Alper Aslan, sahanın sadece bir küçük bölümünden fotoğraf paylaşarak algı yaptığı iddialarına üzerine stada bir kez daha giderek daha geniş açılı fotoğraflar çekip sosyal medya hesabından paylaştı. Yeni fotoğraflarda da sahanın futbol oynamaya müsait olmadığı çok açık görülüyor. Adıyaman da Twitter'dan yeni görüntüleri paylaştı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler