"Nihat Bey böyle düşünüyorsa, TFF başkanlığı yapamaz!"

Ünlü spor yazarı ve yorumcusu Rıdvan Dilmen gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Dilmen, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Fenerbahçe arasındaki gerilimi yorumladı. Rıdvan Dilmen süreç için neler söyledi?
7 Haziran 2020 20:46- Son Güncelleme - 7 Haziran 2020 23:09
Google news abonelik

AJANSSPOR

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan %100 Futbol programında, gündemi değerlendirirken; Fenerbahçe ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasındaki gerilim hakkında açıklamalarda bulundu.Dilmen, Nihat Özdemir'in açıklamaları için ne dedi? Detaylar haberimizde...

"Sadece Fenerbahçe'yi değil tüm Türkiye'yi ilgilendiriyor"

Gerilimin sadece Fenerbahçe'yi değil tüm Türkiye'yi ilgilendirdiğini söyleyen ünlü yorumcu, "Her dakika bu iş farklı boyutlara doğru gidiyor. Bu süreç sadece Fenerbahçe'yi değil, tüm Türkiye'yi ilgilendiriyor. Bu süreci yaşayalı 9 yıl oldu. Olaya iyi niyetle bakıyorum. Biz genelde saha içini yorumlamaya çalışan insanlarız. Beğenen de oluyor, eleştiren de" dedi.

"Herkes aynı anladı"

Olayı yalnızca Fenerbahçelilerin yanlış anlamadığını vurgulayan Dilmen, "Nihat Özdemir'in Fenerbahçe ceketini çıkarıp başkan olması kötü bir şey değil. Ancak bu son gerilimde olay çok başka. Nihat Bey'in ima ettiği, herkesin anladığı şekliyle, '9 yıl önce oldu, ondan sonra bir daha olmadı' demek yanlış. Sadece Fenerbahçe taraftarı değil, tüm Türkiye aynı şekilde anladı olayıifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un CAS başvurusu

Trabzonspor'un CAS başvurusu

Trabzonspor için yetkisi olan herkesin yardımcı olması gerektiğini dile getiren Dilmen, Trabzonspor'un cezası konusunda ise, "Hangi takım taraftarı olursa olsun, ben de dahil... Umuyorum Trabzonspor'un cezası CAS'tan döner. Elimizden ne yardım geliyorsa yapmalıyız" şeklinde konuştu.

"Nihat Bey, Fenerbahçelilerden özür dilemeli"

Nihat Özdemir'in yaptığı açıklamalar sebebiyle Fenerbahçelilerden özür dilemek zorunda olduğunu savunan Rıdvan Dilmen, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Nihat Bey, yanlış anlaşıldığınızı düşünüyorsanız, Fenerbahçe Spor Kulübü'nden özür dileyeceksiniz. Benden özür dileyeceksiniz, çünkü ben Fenerbahçeliyim. Milyonlarca Fenerbahçeliden özür dileyeceksiniz. Herhangi bir kanala katılıp açıklama yapabilir kendisi. Fenerbahçeli kırgın ve üzgün. Sadece Fenerbahçeliler böyle algılasa tamam ama tüm Türkiye aynı şekilde algıladı söylenenleri. Büyük talihsizlik. Bunu kendisi düzeltebilir."

"Öyle düşünüyorsa TFF Başkanı da olamaz"

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-TFF gerilimi ile ilgili görüşlerini şu sözlerle bitirdi:

"Nihat Özdemir'e o zaman, 'Şikeyle yönetilen bir kulüpten sonra TFF Başkanlığı'nda ne işin var? diye sorarlar. Eğer öyle düşünüyorsa bu sorulur. Çok geç kalmadan Nihat Özdemir'in bu yanlıştan dönmesi gerekiyor. Bu ülkedeki her kulüp çok değerlidir. İnşallah cümle hatası yapmıştır. Bunu düzeltmek onun elinde, tekrar ediyorum. Bunun başka yolu yok. Eğer bunu yapmayacaksa, TFF Başkanlığı da yapmayacak. Kaos geliyor çünkü. Kimsenin değerine dokunmayacaksın. Kaşımayacaksın. Ayrıca 'Fenerbahçe başarısızlığını örtmek istiyor' diye bir söz, TFF'nin sitesinden söylenmez. Bu benim işim. Fenerbahçe 1,5 yıldır başarısızdır, bunu ben söylerim."

Salon futbolunda böyle bir gol görmediniz