AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Nihat Özdemir: "2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe"

İlk Yayınlanma : 10 Tem 2020 - 09:35 / Son Güncelleme : 10 Tem 2020 - 09:35

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Hürriyet yazarı Mehmet Arslan'a 3 Temmuz şike kumpası sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu ve "Gelin bakın TFF kayıtlarına. Orada ‘2010-11 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe’ diye yazıyor. Bundan daha ötesi var mı?" dedi.

Nihat Özdemir: "2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe"

Kısa bir süre önce Fenerbahçe'nin 2010-2011 şampiyonluğuyla ilgili sözleri sarı-lacivertli camiada büyük tepki gören ve kulüpten istifa eden TFF Başkanı Nihat Özdemir, Hürriyet yazarı Mehmet Arslan'a konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

3 Temmuz sürecinde dönemin başkanı Aziz Yıldırım'ın tutuklanmaması için elinden geleni yaptığını iddia eden Özdemir, şöyle konuştu:

 

"Aziz Yıldırım tutuklanmasın diye uğraştım"

“Mehmet, 8 Temmuz tarihinde yani o arkadaşın o yazıyı yazdığı tarihte ben Emniyet Müdürlüğü binasının içindeki Vatan Kafe’de bir masanın başında sabahladım. Bunun tek bir nedeni vardı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı tutuklanmasın diye. Bir sandalyede oturarak sabahı ettikten sonra Beşiktaş’taki mahkemeye koşuyordum. Yine orada bir sandalyenin üzerinde Aziz Bey için, Fenerbahçe için mücadele ediyordum. Yanımda bir ya da iki arkadaşım vardı. Bu da yetmiyor oradan Aziz Beyi götürdükleri Şişli Etfal Hastanesi’ne koşturuyordum. Tekrar altını çizerek söylüyorum; Aziz Yıldırım değil, Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve dostum Aziz Yıldırım tutuklanmasın diye."

 

"Borç benim borcum dedim"

Bankaların o dönemde kulübün kapısına dayandığını belirten Nihat Özdemir, konuya sahip çıktığı söyledi ve şu ifadelerle devam etti:

"Mücadele bununla da bitmiyordu... Oradan 1-2 saatlik aradan yararlanıp kulüp binasına koşuyor, kapıya dayanan bankacılarla görüşüyordum. Hepsi paniğe kapılmış bir halde ‘Para’ diye kulübün kapısını aşındırıyorlardı. Onların karşısına oturup, ‘Bu borç Fenerbahçe Spor Kulübü’nün borcu değil bizim borcumuz. Bu borç Nihat Özdemir’in borcu. Bu borcu ödeyeceğiz hiç şüpheniz olmasın. Muhatabınız Fenerbahçe değil, biziz’ dedim. Onlara bu güvenceyi verdiğimizde başta Hüsnü Özyeğin olmak üzere ki hepsine teşekkür ediyorum, para musluklarını kulübe sonuna kadar açtılar. Şimdi dönüp bir o günlere bakıyorum, bir de bugüne yani o akşama. O yazının yazıldığı o yazıya imza atan gazetecilerle Fenerbahçe Başkanı yan yana program yapıyor. Şimdi ben soruyorum..."

 

"TFF kayıtlarına bakın, şampiyon belli"

Özdemir, TFF kayıtlarında 2010-2011 sezonunun şampiyonunun belli olduğuna ve orada yazana güvendiğini belirtti. TFF başkanı, şöyle konuştu:

"Bütün bunları yaşamış, bütün bu mücadelelerin içinden geçmiş Aziz Yıldırım için, arkadaşları için, Fenerbahçe için savaşmış Nihat Özdemir mi Fenerbahçe’yi şikeyle suçlayacak? Suçlayabilir miyim, bunu yapabilir miyim? Hangi vicdan bunu yapar? TFF Başkanı olarak ben kimseyi suçlamam ve hangi vicdan bana bunu yakıştırır? Gelin bakın TFF kayıtlarına. Orada ‘2010-11 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe’ diye yazıyor. Bundan daha ötesi var mı? Bunu tartışmaya ben açmıyorum, bunu tartışmaya Fenerbahçe Başkanı açıyor. TFF kayıtlarından benim bir şüphem yok. Şüphesi olanlar bu tartışmayı ateşliyor ve alevlendiriyor. Ben TFF Başkanı’yım. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekilliği’nden buraya geldim. Ve Fenerbahçe kültürü ve etiği bana tarafsız olmayı, her takıma eşit mesafede yaklaşmayı öğretti. Bu Fenerbahçeli duruşundan bütün Fenerbahçeliler gurur duymalı.”