• Diğerleri

Nihat Özdemir'in oğlu ve gelini gözaltında!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu ve gelini neden gözaltına alındı?
16 Ocak 2020 14:09- Son Güncelleme - 16 Ocak 2020 14:09
Google news abonelik
Nihat Özdemir'in oğlu ve gelini gözaltında!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu ve gelini gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre Özdemir'in FETÖ'den ötürü tutuklanıp tahliye edilen ancak hakkında yeniden tutuklama kararı çıkan kayınbiraderi eski Korgeneral Metin İyidil'i kaçırmaya teşebbüs ettikleri iddiasıyla Batuhan Özdemir ve Aslı Özdemir gözaltına alındı.

 Eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil yargılandığı 15 Temmuz EDOK davasında, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargı önüne çıktı.

Odatv haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından İyidil, yargılandığı davada 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezasına çarptırıldı. İstinaf mahkemesi ise bu kararı bozarak, İyidil hakkında beraat kararı verdi. Nihat Özdemir'in oğlu Batuhan Özdemir ve Aslı Özdemir ise İyidil'i kaçırmaya çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alındı. İyidil'in avukatı Abdullah Kaya'nın da gözaltına alınanlar arasında olduğu kaydedildi.

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) HSK, Mehmet İyidil'e beraat ve tahliye kararı veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi'nin başkan ve üyelerini başka görevlere atama kararı aldı. Ayrıca başkan ve üyeler ile ilgili soruşturma başlattı.

Ece Türkoğlu ilk maçında harika gol attı