• Diğerleri

Novak, Galatasaray'la görüşüyor mu? FIFA menajeri açıkladı...

Trabzonspor forması giyen sol bek Filip Novak'ın Galatasaray'a transfer olacağı iddia edilmişti. FIFA menajeri Mithat Halis iddiaları değerlendirdi.
28 Şubat 2020 18:45- Son Güncelleme - 28 Şubat 2020 18:45
Google news abonelik
Novak, Galatasaray'la görüşüyor mu? FIFA menajeri açıkladı...

FIFA menajeri Mithat Halis, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

Novak, Galatasaray'la görüşüyor mu?

Filip Novak'ın Galatasaray'a transfer olacağı iddialarını değerlendiren Mithat Halis, "Novak sadece işine bakıyor. Şu an görüştüğü tek takım Trabzonspor. Kulüplerin durumu belli. Kulüp şu an bir şey imzalayamıyor. Menajerlik komisyonu hakkında anlaşılmadığı iddiaları da doğru değil. Prensip olarak anlaştık. Novak'ın şu an kafasında soru işareti de yok. Konsantrasyonunu da bozmuyor" dedi.

Başakşehir'in rakibini nasıl değerlendiriyor?

Medipol Başakşehir'in UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Kopenhag'ı değerlendiren Halis, "Eskisi kadar kuvvetli bir takım değil. Geçen sene iyi bir stoperleri vardı, onu da Lazio'ya sattılar. Tipik bir İskandinav takımı. Fizik gücü çok yüksek. İyi oyuncularını hemen alıyorlar. Zorlanacağımızı sanmıyorum. Ağır bir ritmde arkadan top çıkarıyorlar. Oturaklı bir takım. Bu tür takımlar bize ters geliyor. Hava hakimiyetleri ve serbest vuruşlarda iyiler. Orta saha ve savunmadaki en iyi oyuncuları gitti. Bir kategori bir aşağıda" ifadelerini kullandı.

"Comolli'nin amacı kişisel zenginlikti"

Comolli'nin İngiltere basınına yaptığı açıklamalar hakkında da konuşan menajer Mithat Halis, "Comolli geleli 18 ay oluyor. Geldiği zaman tek başına yetkiliydi. Aykut Kocaman'ı o takımdan kovdu. Kovmasaydı istediği transferleri yapamazdı. Cocu gibi bir gölgeyi takıma getirdiler. Comolli'nin etkisi ve yetkisi çok fazlaydı. Fenerbahçe'yi ve Ali Koç'u kandırdı. Getirdiği oyunculara bakar mısın? Frey'i getirdiler, 2. ligde forma giyemez. Fenerbahçe'nin oyuncusu da değil. Comolli'nin amacı kişisel zenginlik elde etmekti. Yaptığı transferlerden komisyon alıyordu. Fenerbahçe'deki negatif havayı yaratan kişi kendisiydi. Kendi getirdiği futbolcular bile onu sevmiyordu" dedi.

Gol geldi tribünden düştü