AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Antalyaspor Teknik Sorumlusu Nuri Şahin Açıklama Yaptı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 13 May 2022 - 16:29 / Son Güncelleme : 13 May 2022 - 16:43

Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, Akdeniz Üniversitesi'nde katıldığı panelde, spor yaşımını, yaşadıklarını anlattı. Antalyaspor'a gelirken farklı hesaplar yapmadığını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği'nin bu yıl 6'ncısını düzenlediği Uluslararası Egzersiz ve Spor Psikolojisi Kongresi, 11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında Spor Bilimleri Fakültesi ve Hukuk Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Kongreye Antalyaspor Teknik Sorumlusu Nuri Şahin de katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Aktop, kongrenin ana temasının pandemi sırasında ve sonrasında yaşananlar olduğunu belirtti. Ardından Nuri Şahin, açıklamalarda bulundu.

"Sahada futbol oynamak bu işin en kolay tarafı"

Nuri Şahin, katıldığı panelde şunları söyledi: "Sahada futbol oynamak bu işin en kolay tarafı diyebilirim. Asıl zor olan sevgi ve saygıyı korumak, insan ilişkilerini iyi yönetebilmek. Ben şahsen ahlaka ve ciddiyete çok önem veriyorum. Bizim kültürümüzde bu iki konu çok önemlidir. Başka kültürlerde belki bu o kadar önemli olmayabilir."

"Fernando'nun transfer sürecinde hiç futbolla ilgili konuşmadık"

"Fernando ile transfer sürecinde görüştüğümüzde 2 saat boyunca aile ilişkilerinden, yeme içme alışkanlıklarından, günlerini nasıl geçirdiği gibi durumlardan konuştuk ve görüşmeyi futbolla ilgili tek kelime konuşmadan sonlandırdık."

"Asıl zor olan kamera arkası"

"Konuşmamızda hiç futbol kelimesi geçmedi ama aslında hep futbolla ilgili konuştuk diyebilirim. Çünkü dediğim gibi futbolun sahadaki kısmı bizim için en kolayı. Asıl zor olan onun öncesinde ve sonrasında olanlar yani kamera arkası diyebilirim."

"Ciddi olmayan davranışları nedeniyle görüşmeyi 2 dakikada sonlandırdık"

"Çok ünlü tanınmış yıldız bir oyuncuyla da uzaktan bağlantı ile görüştük. Gayri ciddi davranışları nedeni ile kendisine teşekkür ettik ve görüşmeyi 2 dakika içerisinde sonlandırdık. Ciddiyete ve disipline çok önem veririm. Bana karşı da takım arkadaşlarına karşı da gayri ciddi davranışlar sergileyecek takımın ruhuna zarar verecek insanlarla çalışmak istemem"

"Antalyaspor'u basamak olarak görmedim"

"Hocalık görevi verildiğinde ben asla Antalyaspor'u bir basamak olarak görmedim. Arka planda farklı hesaplar yapmadım. Tüm benliğimle Antalyaspor'u başarıya ulaştırmak ve Antalyaspor'la başarıya ulaşmak istiyorum. Bunu da başarabileceğimize gerçekten inanıyorum."

"Bunun için de hem yöneticilerimizden hem takım arkadaşlarımdan bir şans istedim. Sağ olsunlar şimdi birlik ve beraberlik içerisinde çok güçlü bir bağ kurduk. Kendime ve takımıma çok güveniyorum. Antalyamızın hayal edemeyeceği büyük başarılara imza atacağımıza canı gönülden inanıyorum"

"Oyuncularımızla uyum içindeyiz"

“Elbette bu zor bir durum. Takım arkadaşlarım açısından da baktığımda kolay bir durum olmamıştır diye düşünüyorum. Ama ben ilk başta hepsini topladım ve bir şans istedim. Onları çok iyi anladığımı ifade ettim ve birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışırsak çok büyük başarılara imza atabileceğimizi anlattım. Şimdi her biriyle gayet uyum içerisinde çalışıyoruz"

"Her türlü konuda kendilerine kapım her zaman açık. Bunu onlar da çok iyi biliyor. Her dert ve sıkıntılarında yanlarında olmaya çalışıyorum. Nasıl ben diyetisyenimizin işlerine karışmıyor ve oyuncularımın beslenme düzenleriyle ilgili bütün insiyatifi ona bırakıyorsam kendi yaptığım işe de kimseyi karıştırmıyorum"

Klopp'un tecrübelerinden faydalanıyor

Henüz teknik direktörlük kariyerinin başında olduğunu da ifade eden Şahin, başta Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp olmak üzere çalıştığı hocalarının tecrübelerinden, geçmişteki kendi deneyimlerinden çok faydalandığını, oyunculuk döneminde aldığı notların ya da çıkarımların çok faydasını gördüğünü de dile getirdi.