Nuri Şahin planını anlattı

25 Mart 2019 14:48- Son Güncelleme - 25 Mart 2019 17:48
Google news abonelik

Werder Bremen forması giyen milli futbolcu Nuri Şahin, Bild'e Etiyopya'da Subotic ile yürüteceği proje ile ilgili röportaj verdi. 

Fanatik'in haberine göre 30 yaşındaki yıldız isim, gazeteyle gerçekleştirdiği söyleşide Türkiye'de önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi düşündüğü bir projeyi kamuoyuyla paylaştı.

Geçtiğimiz yaz Borussia Dortmund'dan takım arkadaşı olan Neven Subotic'in Etiyopya'da çocuklar için oluşturduğu fona yardımda bulunan Nuri, kısa süre içinde Türkiye'de bir futbol akademisi açacağının müjdesini verdi.
Milli futbolcu, "Hayat oyununu kazan!" sloganıyla çalışmaya başlayacak olan akademi hakkında şunları söyledi:
"Akademide bir beslenme uzmanı, ebeveynler, öğretmenler, tüm dünyadan antrenörler ve medya sınıfları olacak. Tüm alanları kapsayacak bir oluşum için çalışıyoruz."
"Eğer akademimizde yetişen bir çocuk, ileride profesyonel futbolcu olursa ne âlâ! Ancak önceliğimiz çocukların sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamak olacak."
"Aileler; çocukları için eğitime, yabancı dile ve beslenmeye çok önem vermeliler. Eğer bu proje, başarıya ulaşırsa biz ve her şeyden önce çocuklar kazanmış olacak."