Montella'nın yardımcılığı teklif edilen Nuri Şahin cevabını verdi

Ali Bozkurt
25.09.2023 - 12:10 | Son Güncellenme: 25.09.2023 - 13:52

TFF'nin A Milli Takım'ın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella'nın yardımcısı olması için teklif yaptığı Nuri Şahin, şartlı olarak "Evet" dedi. İşte Şahin'in şartı.

Montella'nın yardımcılığı teklif edilen Nuri Şahin cevabını verdi

AJANSSPOR HABER

Stefan Kuntz ile yollarını ayırarak A Milli Futbol Takımı'nın başına Vincenzo Montella'yı getiren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) teknik heyete güçlü bir yerli antrenör de koymayı istiyor. Bunun için teklif götürülen Nuri Şahin'den yanıt geldi.

Nuri Şahin'den TFF'ye şartlı evet

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin, TFF'ye şartlı şekilde "Evet" diyebileceğini bildirdi. Ajansspor'un edindiği bilgiye göre Şahin, Antalyaspor'daki görevini de sürdürmesi koşuluyla Montella'nın yardımcılığını kabul edecek. Şahin, daha önce Antalya'yı bırakıp gelmesi yönündeki teklifi reddetmişti.

Kenan Koçak teklifi kabul etmedi

TFF yönetiminin Nuri Şahin'in bu talebini değerlendirip en kısa sürede cevap vermesi bekleniyor. TFF, Kuntz'un kadrosunda yer alan Kenan Koçak ile devam etmek istemişti. Ancak Koçak, yeni gelen teknik heyetin önünü açmak için görevi kabul etmediğini açıkladı.

İlgini Çekebilir
Nuri Şahin’den dikkat çeken istatistik!
Habere Git

Oyuncu-antrenör olarak başladı

Eski milli futbolcu Nuri Şahin, 5 Ekim 2021'de oyunculuğa devam ederken Antalyaspor'un teknik sorumlusu oldu. Şahin, henüz UEFA Pro Lisans'ını alamadığı için resmi olarak teknik direktör sıfatını taşımıyor ve bu yüzden maç sonları basın toplantılarına katılamıyor. 

UEFA Pro Lisans'ı henüz alamadı

A lisansı olan 35 yaşındaki Şahin, geçen sezon sonlarında verdiği bir röportajda pro lisans konusunda kendisine yönelik eleştirilere şöyle cevap vermişti: "UEFA Pro Lisans konusunda her görüşe saygı duyuyorum ama benim görüşüme de saygı duyulsun. Ben, 2015'ten beri Almanya, Türkiye, İngiltere ve Galler'den Pro Lisans almaya çalışıyorum ama yaptırmadılar. Ben, 6-7 yıldır zaten bu işe talibim" diye konuşmuştu.

Montella Çarşamba günü imzalıyor

TFF, 27 Eylül Çarşamba günü saat 14.00'te Riva'da düzenlenecek törende İtalyan teknik adam Vincenzo Montella ile medya önünde resmi sözleşme imzalayacak. Montella, geçen hafta içinden itibaren maçlara giderek, yerli oyuncuları izlemeye başladı.

Ekim'de kaderimiz belli oluyor

Euro 2024 grup elemelerinde ilk iki sırayı alacak takımlar, Almanya'daki finallere katılacak. 10 puana sahip olan Türkiye, aynı puandaki Hırvatistan'ın arkasında ikinci sırada. Ama Hırvatlar'ın bir maç eksiği bulunuyor. Türkiye, 12 Ekim'de deplasmanda Hırvatistan ile karşılaştıktan sonra 15 Ekim'de Konya'da Letonya ile karşılaşacak.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler